Samotna ekspedycja w góry

Warto podróżować samotnie. Nie ma znaczenia czy jesteś damą, czy dżentelmenem, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. Jeżeli czujesz, że na twojej drodze chcesz samotności, zwyczajnie zrób to i odważ się wyruszyć w pojedynkę.

więcej na stronie

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Łatwo mówić, ale jak się do tego przygotować? Jak zacząć swoją samotna przygodę, gdy dotąd podróżowało się wyłącznie z kimś? Poniżej rady, jakie mogą w tym pomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, ale większość z nich możesz z powodzeniem stosować też w trakcie podróży po obcym kraju.

Nie lękaj się podróżować samotnie, jeśli czujesz, że to lubisz i tego chcesz, że leży to w twej naturze. Gdy odkryjesz, że podróżowanie w towarzystwie innych nie przynosi ci przyjemności, a nawet męczy, od dzisiaj spróbuj iść własnym szlakiem. Jeżeli nie masz żadnej praktyki w samotnych wędrówkach, zacznij od łatwych i krótszych szlaków, z wolna zwiększając trudności a także dystanse. Rutyna przychodzi z biegiem czasu a także przebytymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na zanadto głęboką wodę. W najlepszym wypadku zrazisz się pierwszym fiaskiem i przenigdy więcej nie spróbujesz. Która trasa jest idealna, żeby spróbować swojej pierwszej, indywidualnej wędrówki? Rozpocznij od poznawania interesujących miejsc w twojej okolicy, nawet jeśli są to łatwe, nizinne szlaki. Wybierz się tam na weekendową ekskursję z namiotem.

Jezioro w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Zabierz niezbyt ciężki namiot jednoosobowy. Gdy zobaczysz, że indywidualne wędrowanie to jest to, co uwielbiasz, wybierz się w niewysokie góry, wydłużając dystanse i czasy jakie pokonujesz. Załóż wodoodporne buty north face, włóż do worka katanę przeciwdeszczową.

Zdobywaj informacje o miejscu, przez które idziesz. Zanim wybierzesz się samotnie w góry, przestudiuj mapy jak też przewodniki, oraz porozmawiaj z tymi, którzy już tam byli. Naucz się nawigowania z mapą oraz kompasem. Dowiedz się, jakie możliwe niebezpieczeństwa możesz spotkać na drodze. W trudnych sytuacjach podobne przygotowanie procentuje. Nie bój się zgubienia, ale bądź na nie przygotowany. Dobry obieżyświat to nie ten, który się nie gubi ale taki, który dysponuje wystarczającym ekwipunkiem, zasobem paliwa a także pożywienia, ażeby móc odnaleźć drogę bez pośpiechu, a w przypadku potrzeby także rozbić namiot (polecamy namioty) aby przeczekać, aż mgła opadnie, a deszcz przejdzie.