Kraków jest jednym z największych i najbardziej popularnych wśród turystów miast w Polsce

Szacuje się, że co roku przyjeżdża do niego kilka milionów odwiedzających, lecz nie należy zapominać o tym, że w Krakowie każdego dnia żyje i chodzi do pracy blisko milion mieszkańców. I turyści i mieszkańcy gdzieś muszą robić zakupy i sprawunku, trudno się więc dziwić, że w samym mieście zostało wybudowanych kilka większych hipermarketów, działa kilka dużych i małych bazarów i sporo sklepów osiedlowych.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Handlowe centra otwarte są przez cały tydzień, niekiedy do późnych godzin wieczornych. Te duże mają praktycznie wszystko, co będzie potrzebne, aby można w nich było spędzać pół dnia. Podstawą są rzecz jasna sklepy, najczęściej w takim centrum znajduje się jakiś większy (hipermarket Kielce), w niektórych zlokalizowano także techniczny market. Jako uzupełnienie są mniejsze salony i sklepy, w których nabyć można w zasadzie wszystko, od ubrań i butów, przez ekskluzywne kosmetyki i biżuterię, a na wyrobach dla dzieci kończąc.

Zachwyca Cię tego typu problematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (https://skalnik.pl/sprzet-turystyczny/camping/camping-termosy/na-zywnosc) podobnych postów, gdyż one niewątpliwie także okażą się godne Twojej uwagi.

Rzecz jasna nie może zabraknąć czegoś dla ducha i ciała, na zgłodniałych czeka parę restauracji, kawiarni i lodziarni, no i rzecz jasna wielosalowe kompleksy kinowe (dowiedz się więcej na temat oferty na stronie

Największe centrum handlowe w Krakowie zlokalizowane jest na Woli Duchackiej, w pobliżu kolejowej stacji Bonarka. Centrum to posiada powierzchnię całkowitą prawie 250 tysięcy metrów kwadratowych, a liczba sklepów w nim zlokalizowanych wynosi blisko 250. Przez pół mniejsza, ale z podobną ilością sklepów, jest Galeria Krakowska. Położona ona jest praktycznie w samym centrum, w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego. Z

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

dworca kolejowego znajduje się bezpośredni dostęp do galerii, więc wysiadając z pociągu można w zasadzie bez zatrzymywania się zabrać się za zakupy.

Również w centrum, tuż przy samej Wiśle jest położona Galeria Kazimierz, w niej ilość punktów handlowych to tylko 160, ale jest to jedno z chętniej wybieranych centrów handlowych w Krakowie. Spora ilość klientów woli wybrać również mniejsze galerie, na przykład takie jak Plaza, Solvay Park czy M1.