Dobre strony jakie są ze stosowania elektronicznego obiegu faktur

Komputeryzacja współczesnych przedsiębiorstw jest już faktem. Dzięki technologiom informatycznym przesłanie dużego pakietu informacji na przysłowiowy „drugi koniec świata” pochłania nie więcej niż parę sekund. Już dawno dało się zauważyć, że tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów jest czasochłonne, a przy tym narażone na wiele problemów w drodze od nadawcy do adresata.

laptop

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur (w tym miejscu bardziej szczegółowo opisane: ), to system, dzięki któremu nie pamiętamy o wszelakich problemach. Niestety, dotychczasowo panujący system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie jest biurko pani Zosi i co napisać na fakturze, aby płatność była zrealizowana w terminie. Wskutek tego dużo firm uważa, iż dopóki nie zostaną postawione przed koniecznością stosowania elektronicznej faktury, same właściwie nie zdecydują się na ten krok. Jednak ich wątpliwości powinny rozwiać zalety jakie płyną z podjęcia decyzji o wdrożeniu elektronicznego obiegu faktur.

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest jak z jazdą na rowerze. Czasem niełatwo zrobić pierwszy krok i podjąć decyzję, aby spróbować, choć każdy wie, że to czynność łatwa, prosta i przyjemna. Z przejściem na faktury elektroniczne jest w zasadzie podobnie. Powinniśmy więc znać plusy płynące z zastosowania elektronicznego obiektu dokumentów, a są to:

* gospodarowanie czasem i finansami,
* automatyzacja przebiegu wystawiania faktur,
* obniżenie wydatków w firmie na bieżącą obsługę administracyjną (papier, tusz do drukarki),
* gwarancja dostarczenia dokumentu na czas,
* możliwość naniesienia poprawek,
* łatwy monitoring dokumentów krążących w organizacji,
* budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

W Internecie znajdziemy użytkowników, którzy niewątpliwie chętnie udzielą nam rad i wskazówek, oraz dostarczą wielu istotnych informacji o firmach oferujących owe usługi. Jedną z nich może być długo obecny na rynku Kofax – , który zapewnia nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Uporządkuje, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program zazwyczaj może być skutecznie używany także w firmach małych i dużych, gdzie pracownicy potrzebują zdalnego dostępu do całego sytemu z dowolnego miejsca.