Własna działalność

Własna firma jest celem wielu obywateli Polski. Praca na własny rachunek i pokaźna pensja jest kusząca dla wielu osób. Znacznie bardziej zachęcająca jest opcja otrzymania dużej pomocy finansowej dla młodego biznesmena z pomysłem. Obecnie istnieje pewna liczba programów wsparcia finansowego dla osób planujących założenie działalności gospodarczej. Potrzebny jest tylko świeży pomysł, razem z solidnym planem biznesowym i można dostać duże wsparcie z lokalnego urzędu miasta czy z jednego z programów wspierania przedsiębiorczości, udzielanych przez Unię Europejską.

aerykańskie monety

Autor: Paula Lively
Źródło: http://www.flickr.com
Im bardziej oryginalny pomysł, tym większa szansa że pieniądze (polecany kantor Intraco z Warszawy) zostaną przyznane. W takim przypadku można także uzyskać najwyższe dostępne dofinansowanie z nawet większej liczby instytucji w tym samym czasie.

Jeśli braknie środkówKredyt na start dla firm (najlepszy kredyt na start dla firm) jest najkorzystniejszą alternatywą dla dotacji. Jest to także korzystne rozwiązanie dla osób wymagających znacznej gotówki na start, a największe dostępne dofinansowanie nie jest wystarczająco wysokie. Banki często oferują bardzo zachęcające warunki otrzymania kredytu, przedsiębiorstwo jako klient może bowiem przynieść bankowi większy zysk w szerszej perspektywie. Nie dziwi więc możliwość zawieszenia rat kredytu, czy opcja zwiększenia czasu kredytowania. Większa część przedsiębiorców na początku korzysta z kredytów, zdarza się to też w późniejszych okresach funkcjonowania przedsiębiorstwa – przykładowo w sytuacji rozwoju firmy. Bankowość dla firmBanki dysponują bogatą ofertą skierowaną do klientów posiadających własną firmę. Dużo korzyści pod tym względem zapewniło dołączenie kraju do Unii Europejskiej. Co prawda wprowadzenie jednolitej waluty we wszystkich krajach członkowskich jest w czasie kryzysu coraz bardziej odległą perspektywą, jednak wspólnota niesie za sobą wiele swobód w sferze usług bankowych. Przykładem tego rodzaju swobody jest tzw. przelew SEPA (w tym miejscu dowiesz się dużo więcej: SEPA), umożliwiający szybki transfer pieniędzy w obrębie państw członkowskich.

Dotąd wykonanie takiego przelewu było kosztowne i zabierało wiele czasu. Opcja korzystania z banków za granicą wywołała także spory rozwój lokalnej bankowości – teraz oferty są bardziej zachęcające cenowo i oferują więcej przywilejów niż dotychczas.