Jakim sposobem odpowiednio stworzyć coaching?

Jeżeli uważasz, iż masz ponadstandardową wiedzę na jakiś interesujący temat, na przykład potrafisz pozycjonować strony internetowe czy jesteś prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z pewnością musisz pomyśleć czy może czymś w porządku nie byłoby zorganizowanie szkolenia. W końcu fakty są takie, że na organizacji szkoleń można zarobić niezłe pieniądze. Wychodzę z takiego założenia, iż na swojej wiedzy należy próbować zarabiać. W szczególności, że ostatnimi laty w naszym kraju łatwo dostrzec spory popyt na różnego rodzaju szkolenia.

Ludzie w naszym kraju wiedzą, że solidne szkolenia są niemal na wagę złota. Moim skromnym zdaniem sytuacja jest taka, iż jeżeli mamy odpowiednią wiedzę, a do tego jesteśmy osobami przebojowymi, bez wątpienia powinniśmy poszukiwać własnej szansy. Co do tego raczej nie mam wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia biznesu – muszę napisać, że wiele się dowiedziałem. Dobrze, co zatem trzeba zrobić, aby bez żadnego kłopotu mieć możliwość zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, można śmiało powiedzieć, że początkowo czymś ważnym są Synergy Trainings – a więc musimy wynająć salę, ponieważ gdzieś w końcu nasi słuchacze chcieliby szkolić się w komfortowych warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o interesujących szkoleniach, które były organizowane w restauracjach, ale sądzę, iż w sumie to nieodpowiedni pomysł. Według mnie doskonałym miejscem dla pragnących zorganizować udaną konferencję jest większe miasto – bo stosunkowo łatwo do niego się dostać. Chociaż zapewne na naszym szkoleniu będą wyłącznie osoby z miasta. Przecież jeszcze nie mamy renomy.

Należy również przypomnieć, iż czymś ze wszech miar ważnym jest to by w żadnym razie nie sądzić, że nasze szkolenie (polecamy cykl szkoleniowy: zarządzanie zdalne) niejako samoistnie się wypromuje. A więc powinniśmy w umiejętny sposób podejść do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem strzałem w dziesiątkę jest choćby założenie witryny internetowej, a jeszcze do tego umieszczanie reklam w takich miejscach, które w jakiś sposób traktują o naszej branży. Czyli krótko podsumowując – organizacja własnego szkolenia to doskonały pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!