Jakim sposobem odpowiednio stworzyć coaching?

Jeżeli uważasz, iż masz ponadstandardową wiedzę na jakiś interesujący temat, na przykład potrafisz pozycjonować strony internetowe czy jesteś prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z pewnością musisz pomyśleć czy może czymś w porządku nie byłoby zorganizowanie szkolenia. W końcu fakty są takie, że na organizacji szkoleń można zarobić niezłe pieniądze. Wychodzę z takiego założenia, iż na swojej wiedzy należy próbować zarabiać. W szczególności, że ostatnimi laty w naszym kraju łatwo dostrzec spory popyt na różnego rodzaju szkolenia.

Ludzie w naszym kraju wiedzą, że solidne szkolenia są niemal na wagę złota. Moim skromnym zdaniem sytuacja jest taka, iż jeżeli mamy odpowiednią wiedzę, a do tego jesteśmy osobami przebojowymi, bez wątpienia powinniśmy poszukiwać własnej szansy.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy więc do przejścia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Co do tego raczej nie mam wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia biznesu – muszę napisać, że wiele się dowiedziałem. Dobrze, co zatem trzeba zrobić, aby bez żadnego kłopotu mieć możliwość zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, można śmiało powiedzieć, że początkowo czymś ważnym są Synergy Trainings – a więc musimy wynająć salę, ponieważ gdzieś w końcu nasi słuchacze chcieliby szkolić się w komfortowych warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o interesujących szkoleniach, które były organizowane w restauracjach, ale sądzę, iż w sumie to nieodpowiedni pomysł. Według mnie doskonałym miejscem dla pragnących zorganizować udaną konferencję jest większe miasto – bo stosunkowo łatwo do niego się dostać. Chociaż zapewne na naszym szkoleniu będą wyłącznie osoby z miasta. Przecież jeszcze nie mamy renomy.

Należy również przypomnieć, iż czymś ze wszech miar ważnym jest to by w żadnym razie nie sądzić, że nasze szkolenie (polecamy cykl szkoleniowy: zarządzanie zdalne) niejako samoistnie się wypromuje. A więc powinniśmy w umiejętny sposób podejść do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem strzałem w dziesiątkę jest choćby założenie witryny internetowej, a jeszcze do tego umieszczanie reklam w takich miejscach, które w jakiś sposób traktują o naszej branży. Czyli krótko podsumowując – organizacja własnego szkolenia to doskonały pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!