Czy to tymczasowa moda na ekologiczną żywność? Co można kupić w ekologicznym sklepie?

Zarówno w dużych marketach, jak i w mniejszych sklepach pojawiły się półki z ekologiczną żywnością. Nawet w mieścinach pojawił się również jakiś eko sklep z ekologiczną żywnością i kosmetykami i chemią gospodarczą albo też sklep nastawiony na świeże owoce i warzywa z dużą półką z jedzeniem w opakowaniach.

Herbata

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy eko sklep, który dostosowuje swoją ofertę do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swojej ofercie m.in. różnego rodzaju ciekawe herbaty bez substancji dodatkowych, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony z różnych zbóż (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron kukurydziany) i nieszkodliwe substancje słodzące, które nie pochodzą z buraków ani trzciny cukrowej (ksylitol).

Porównaj –

Pośród szerokiego wyboru herbatek warto zapytać o herbatkę z czystka, którą ceni się za wiele pozytywnych właściwości. Herbatka z czystka posiada właściwości dezynfekujące i można ją pić codziennie w formie napoju słodzonego miodem, ale również można przygotować z jej użyciem antybakteryjny tonik do twarzy polecany osobom z cerą problemową lub całkowicie naturalny płyn do płukania jamy ustnej. Do przygotowania toniku wystarczy herbatka z czystka zrobiona w szklance oraz kilka kropelek olejku z drzewka herbacianego. Płyn możemy sporządzić podobnie, ale dobrze jest zaparzyć nie tylko herbatę z czystka, lecz też miętę i szałwię.

Na pół litra zaparzonych ziół aplikujemy kilka kropli olejku z eukaliptusa i mięty. Tak przygotowany płyn możemy trochę rozwodnić.

Jeżeli szukasz innych informacji na opisywany wątek, to również rzuć okiem na (http://www.toensmeier.pl/) analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

Ponieważ w ostatnim czasie sporo osób rezygnuje z jedzenia glutenu, zaleca się im produkty, jakie go nie mają lub mają, lecz nie jest on z pszenicy. Sporo ludzi chętnie sięga po makaron orkiszowy, przez wzgląd na jego dobre dla zdrowia właściwości.

Można nabyć go praktycznie w dowolnym kształcie, któryprzyjdzie nam do głowy. Fajnie zaopatrzony eko sklep (ciąg dalszy tego materiału https://leclerc24.net.pl/) posiada bogatą ofertę produktów przygotowanych zgodnie z zasadą fair trade, jeżeli to możliwe – pochodzących od lokalnych dostawców i polskich przedsiębiorstw, bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego – więcej na stronie www.