W czym dofinansowania z Unii mogą pomóc niedużym przedsiębiorstwom?

Od czasu wstąpienia naszego kraju do struktur unijnych, byliśmy obserwatorami imponujących zmian, które rozgrywają się praktycznie w każdej dziedzinie życia, zaczynając od przemian gospodarczych (rosnące pensje, kontakty z firmami zachodnimi, wiele inwestycji liczących się koncernów), przez rozwój infrastruktury (nowe drogi i obwodnice, stadiony itp.) aż po przemiany mentalne (większe otwarcie na różnorodność). Najczęściej jednak mówi się o przeróżnego typu dofinansowaniach unijnych, które pozwoliły stanąć na nogi wielu przedsiębiorstwom.

banknot polski

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com
Choć sporadycznie pojawiają się opinie mówiące o UE w określeniach negatywnych, nikną one w zalewie pochlebnych opinii, w tym również takich, które są potwierdzone praktyką i najczęściej dotyczą rzeczywistej pomocy finansowej, uzyskanej dla konkretnej jednostki (zarówno samorządowej, jak i prywatnej) na określone cele. Dobrym przykładem mogą być choćby fundusze unijne dla małych firm, które spowodowały, że w Polsce nie tylko pojawiły się tysiące nowych firm, ale także od różnych problemów uwolniły się istniejące już firmy. Wbrew początkowym obawom Polacy dobrze radzą sobie z korzystaniem z unijnych pieniędzy, choć nie zawsze dobre recenzje mają urzędnicy, zajmujący się przyznawaniem dotacji np. dla miast.

polskie monety

Autor: grotos
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej w staraniu o dotacje radzą sobie firmy, które otrzymują wsparcie zarówno na rozszerzenie dotychczasowej działalności i zastosowanie nowych technologii, jak też uzyskują wsparcie np.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą wiedzę, to przeczytaj interesujący wpis (https://www.franklincovey.pl/efektywna-komunikacja/). W nim zawarliśmy ekstra i interesujące wiadomości.

na leasing. Taka forma wsparcia, gdzie firma może liczyć na sfinansowanie kosztów leasingu maszyn samochodów ciężarówek, cieszy się bardzo dużą popularnością (warto nadmienić, że firmy zyskują dzięki temu o wiele bardziej na wykupie sprzętu, gdyż przez okres leasingu płaciły one o wiele niższą ratę, niż ten, kto nie korzystał z takiego rodzaju dotacji).

Dzięki wsparciu Unii wiele polskich przedsiębiorstw nawiązało uczciwą walkę z europejskimi konkurentami, nieraz zwyciężając już nie tyle mniejszymi kosztami przy poszczególnych rozwiązaniach, ale również znakomitą jakością swojej oferty.

Dofinansowania z Unii Europejskiej spowodowały, że niejedna polska firma znacznie poszerzyła swoją działalność, mogąc konkurować ze światowymi liderami w konkretnej dziedzinie.https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/10-koszty-uzyskania-przychodow/ koszty uzyskania przychodu pit/J]