W jaki sposób zrobić domowe lizaki

Cukier, woda, a ulubione dodatki starczą, aby zrobić domowe lizaczki i zachwycić wszystkich dobrze znaną słodyczą. Nieomalże wszystkie dzieci lubią łakocie. Łakocie ze sklepowej półki są jednak niezdrowe, dlatego że mieszczą wiele konserwantów i sztucznych barwników.

Żeby ustrzec latorośle przed niezdrową żywnością, a zarazem zadowolić ich podniebienia warto samemu przygotować domowe lizaczki. Dzieci na pewno będą urzeczone, a i nie jeden dorosły domownik skusi się na cokolwiek słodyczy.

lizak w papierku

Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo łatwym sposobem na to, aby przygotować domowe lizaczki będzie ogrzanie 20 dag cukru w małym garnczku. Kiedy cukier się rozpuści, należy zaczekać aż przeistoczy się w karmel o złoto-brązowej barwie i gęstej konsystencji. Na blaszce należy ułożyć papier do pieczenia. Nieco ostudzony karmel nakładać łyżką na blachę tworząc lizaki. W niezastygniętą jeszcze masę, wtykać patyczki do lizaków. Odstawić, żeby mogły stwardnieć. Masę możemy przelać również do foremek na ciasteczka, aby lizaczki zyskały piękny układ.

Trochę inny przepis jest opcją dla tych, którzy fantazjują o klasycznie słodkich, owocowych lizaczkach. Wystarczy przygotować 25 dag cukru, 40 mililitrów wody oraz 80 mililitrów soku wiśniowego lub porzeczkowego. W miejsce syropu z marketu, możemy użyć również samodzielnie wykonanego z cukru, malin i wody, jest to jednak bardziej kłopotliwe. Wszystkie składniki należy umieścić w garnku i zagotować. Zostawić na ogniu przez blisko piętnaście minut (temperatura powinna wynosić blisko 160 stopni). Gorącą masę możemy przelać jednakowo jak we wcześniejszym przepisie na papier do pieczenia oraz wepchnąć patyczki do lizaków. Możesz zobaczyć jak wyglądają różne patyczki wchodząc tutaj patyczki do użytku w branży spożywczej.

Kiedy przychodzą upały, każdy szuka miłego ochłodzenia. By samemu przygotować domowe lizaki lodowe, wystarczy przygotować jedynie parę składników. Najbardziej orzeźwiające, to lizaki wodne. Należy zaopatrzyć się w cytrynkę, wodę i cukier, by zrobić lemoniadę. Proporcje zależą od preferencji. Przelać mieszankę do foremek i umieścić w zamrażarce. Kiedy zaczną ścinać się, starczy wsunąć patyczki do lizaków oraz poczekać aż całkiem się zamrożą.

Ciekawią Cię przeróżnego typu branżowe posty? Zatem kliknij tutaj (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-p%C5%82ytowe/mcr-tecbor-systemy-p%C5%82yt-magnezowych-mgo/) i czytaj nasze następne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

Inny sposób to mrożenie soku rozcieńczonego niedużą ilością wody.