Kolory, forma – rozpoznawalne logo

Prawda jest taka, że każda firma sama musi zadbać o to, jak będzie postrzegana przez klientów i przez konkurencję. Jeżeli zależy nam na tym by funkcjonować zawodowo w każdej branży musimy pamiętać o tym jak istotny jest odpowiedni marketing. Marketingowe działania stworzą właściwy wizerunek firmy, a firmę trzeba porządnie wypromować.

prawo autorskie w internecie

A firma chcąca odpowiedniej promocji powinna mieć kancelarią (zobacz znak handlowy) na swój znak towarowy. Jeżeli chodzi o znaki towarowe (wszystko, co trzeba wiedzieć o znakach towarowych), to niemal codziennie pojawia się ich bardzo wiele. Dlatego nie jest łatwo stworzyć unikatowy pod względem odcieni, formy znak towarowy. Trzeba dlatego się pogłowić żeby posiadać znak, który kojarzyć się będzie z naszą firmą i jej usługami/produktami. Opatentowany prawnik (polecamy idź do serwisu) towarowy pozwala na zwalczanie nieuczciwej konkurencji – specjaliści od zwalczania nieuczicwej konkurencji. Niestety istnieją przedsiębiorstwa, które podszywają się pod inne podmioty gospodarcze. Dlatego tak istotne jest konkretne spojrzenie na różnego typu sprawy powiązane z tym, co nasza firma ma w ofercie i z tym, w jaki sposób to wszystko przedstawia światu.

Sieć internetowa a prawa autorskie

Internet doprowadził do tego, że ziemia nazywana jest globalną wioską. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nie musimy się martwić, że u nas w kraju nie możemy czegoś dostać, wystarczy kilka kliknięć i dostajemy po paru dniach przesyłkę np. z Japonii. Ale sieć jest też ogromną pułapką. Ciężko jest wyegzekwować prawa autorskie w Internecie – to musimy wiedzieć o prawach autorskich w internecie. Wiadomo, że jest to możliwe, bo odpowiednie przepisy prawne funkcjonują w tym aspekcie, ale przez to, że jest niezliczona ilość stron ciężko jest określić, czyja była konkretna idea.

znak towarowy

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

Kto pierwszy coś wymyślił. Dlatego, chociaż istnieją na wszystko paragrafy, to ludziom trudno jest upominać się o swoje prawa. Nie chodzi tu tylko o słowo pisane, ale też o zdjęcia, czyli ogółem o utwory i prawa osoby, która je stworzyła do nich właśnie. Warto decydując się zostać twórcą internetowym posprawdzać w jaki sposób, to dokładnie wygląda, żeby potem nie być zaskoczonym, że nie można dochodzić swoich praw w sądzie, bo sprawa jest od początku przegrana. Warto pamiętać wykorzystując jakiś utwór internetowy, by napomknąć o tym skąd jest ten utwór.