Co jest celem programu lojalnościowego?

Już blisko 15 lat ściśle zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i marketingu relacji. Tworzymy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., kompleksowo od projektu, agendy, wstępnego stworzenia, systemu informatycznego, baz danych.

Programy Partnerskie to systemy lojalnościowe wdrażane w obrębie B2B, ukierunkowane na partnerów, handlowców, dostawców, sprzedawców. Motywacja jest nie tylko efektem nagród i premii, ale przede wszystkim z poczucia należenia do elitarnej grupy, z wartości dodanych, stosunków i kontaktu z przedsiębiorstwem, dostępu do wiedzy i udziału w szkoleniach.

Programy lojalnościowe i partnerskie zmniejszają znaczenie ceny, umożliwiają zmniejszenie przyznawanych zniżek i tworzą barierę dla rynkowych rywali.

Programy lojalnościowe dla każdego

Wdrożyliśmy setki tego typu działań w sektorze B2B i B2C. Wdrożyliśmy i obsługujemy systemy lojalnościowe instytucji handlowych, banki, aptek, branży spożywczej, FMCG, finansowej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, sanitarnej, paliwowej, nowych technologii, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i wielu innych. Prowadzimy także wewnątrz firmowe programy motywacyjne dla pracowników, handlowców, sprzedawców i dystrybutorów.

Do naszych plusów należą: efekt skali i optymizacja kosztów, unikalne na krajowym rynku know-how, narzędzia informatyczne do zarządzania programem lojalnościowym, własne centrum logistyki produktów premiowych, pomoc prawna i podatkowa. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort współpracy z ekspertami oraz całościową obsługę prawa i podatków, w tym m.in. fachowe doradztwo prawne i podatkowe, przygotowanie regulaminów i formularzy, outsourcing obsługi podatków od premii.

Logistyka (zobacz https://www.leaderlogistics.pl/uslugi-specjalne/) nagród jest jednym z istotniejszych, a zarazem najtrudniejszych etapów realizacji działania. W dużej mierze przesądza o tym, czy program lojalnościowy, premiowy, promocja czy konkurs powodują zamierzony, długoterminowy efekt i pieczętuje więzi z jego podmiotami. Dlatego stworzyliśmy własne Centrum Logistyki Nagród i gwarantujemy obsługę poszczególnych etapów logistyki: wybór nagród, nabycie, przechowywanie, pakowanie, wysyłkę, raportowanie. Ciągła, nieprzerwana od lat kooperacja z najlepszymi producentami i dystrybutorami pomaga zagwarantować dostępność setek dokładnie wyselekcjonowanych typów nagród i obniżyć ceny ich nabycia i dostarczenia.

Stoimy na stanowisku, że celem pakietu lojalnościowego nie jest wyłącznie wyścig po trofea. Poza czynnikiem zwiększenia sprzedaży ważną rolę odgrywa w tym miejscu budowa relacji marketingowych. Program staje się platformą komunikacji, a segmentacja bazująca na podziale na kryteria sprzedażowe, life-style, preferencje, historię relacji, pozwala na idealny dobór środków motywacji. Na podstawie własnych badań zadowolenia i oczekiwań uczestników wdrażamy programy, w których premię stanowią nie jedynie nagrody rzeczowe, ale również wartości niematerialne, kursy i szkolenia oraz wiedza fachowa. Związki oparte na takich fundamentach owocują nad wyraz mocną lojalnością.

Oferujemy nowoczesny i przyjazny w użyciu, funkcjonalny system do zarządzania programami motywacyjnymi. Nieistnienie konieczności tworzenia od podstaw umożliwia szybkie uruchomienie działań i obniżenie kosztów. Do dyspozycji mamy profesjonalne wsparcie IT i poradnictwo pozwalające na płynną integrację z własnymi systemami przedsiębiorstwa, dostawców i kontrahentów, banków, itp. Pomagamy dostosować bazy danych, stworzyć spersonalizowane konta biorących udział, strony internetowe, katalogi nagród, podliczanie punktów i promocji, raporty, narzędzia komunikacji : SMS, MMS, mailingi, e-mailingi, newslettery, e-learning i testy wiedzy.

Dalsza część