Podnoszenie własnych kompetencji za pomocą kursów

Chęć uzyskania podwyżki, awansu bądź znalezienia atrakcyjniejszej pracy wiąże się z koniecznością wykazania się nie tylko wiedzą oraz doświadczeniem, lecz też posiadaniem wielu dodatkowych umiejętności jak i certyfikatów. Im nasze CV będzie bogatsze, tym nasze szanse na sukces proporcjonalnie większe. Ważne jest jednak to, by zdobywać umiejętności, jakie są niezbędne na rynku pracy i zgodne z naszym profilem kariery. Dzięki temu wyróżnimy się na rynku i podniesiemy poziom prawdopodobieństwa na zmianę swojej dotychczasowej sytuacji.

Oferta dobrych firm szkoleniowych jest obecnie naprawdę ogromna, dlatego też nie będziemy mieć trudności z odszukaniem najwłaściwszej dla siebie opcji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kursy, jakie uda nam się odnaleźć dla hasła szkolenia zarządzanie będą odpowiednie (sprawdź tu). Funkcjonuje mnóstwo podmiotów, jakie oferują usługi szkoleniowe, lecz ich jakość jest rzeczywiście niska.

osoby na szkoleniu

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Między innymi z tego względu winniśmy podczas wybierania kierować się nie jedynie programem szkolenia i jego kosztem, lecz także renomą podmiotu szkoleniowego. Zastanowić nas winny w głównej mierze podejrzanie niskie ceny oraz firmy, które zarejestrowane są od niedawna w nietypowych miejscach. Z ich odszukaniem nie będziemy mieli trudności.

Wybierając kursy możemy się zdecydować nie tylko na takie tematy jak zarządzanie zadaniami (tutaj znajdziesz więcej odpowiedzi), jednak także obsługa programów kadrowych czy bazodanowych, programowanie, zarządzanie pracownikami itp. Dobrym pomysłem mogą się również okazać kursy, jakie pozwolą nam się pozbyć indywidualnych problemów czy niedoskonałości. Winniśmy na przykład zapisać się na kurs asertywności jak i negocjowania. Niegłupim pomysłem będzie ponadto radzenie sobie ze stresem czy szkolenie z zakresu wystąpień publicznych (czytaj więcej tu). Nim dokonamy jakiegokolwiek wyboru dokładnie się zastanówmy i zestawmy ze sobą chociażby parę konkurencyjnych ofert. Postępowanie tego typu będzie najlepsze.