Kto ma prawo skorzystać z programu lojalnościowego?

Fakt, iż zdobycie przez firmę nowego odbiorcy jest, w wielu przypadkach, znacznie droższe niż utrzymanie odbiorcy już posiadanego, sprawia, że podmioty gospodarcze coraz większą uwagę zaczęły koncentrować na narzędziach pomagających w zatrzymaniu klientów. Wśród nich coraz większą popularnością cieszą się programy lojalnościowe, przede wszystkim dzięki swojej wysokiej skuteczności.

Dobrze zaplanowany program lojalnościowy daje możliwość z jednej strony zwiększyć lojalność klienta wobec marki, z drugiej, pozyskać istotne informacje, dzięki którym firma może określić wartość konkretnego klienta. Umożliwia to zidentyfikowanie klientów generujących satysfakcjonujący zysk i skupienie na nich swoich działań.

Program afiliacyjny to narzędzie, którego zasięg oraz koszt uruchomienia i administrowania dopasowują się do firmy, która je wykorzystuje. Właściwość ta sprawia, że platforma afiliacyjnajest dostępna zarówno dla dużych korporacji o bardzo szerokim zasięgu jak i dla średnich firm, funkcjonujących na rynkach lokalnych. Zalety programów afiliacyjnych w połączeniu z stosunkowo małymi kosztami ich uruchomienia sprawiają, że coraz więcej firm podejmuje decyzję o ich wykorzystaniu.