Obywatelski obowiązek – rozliczyć formularz PIT za rok, który minął

Wysyłanie deklaracji PIT od zawsze kojarzyło się z ręcznym, a później komputerowym uzupełnianiem klasycznych druków. I choć wiadomo było, że im szybciej dokument PIT się wypełni, tym szybciej dostanie się nasz zwrot podatku, sporo ludzi czekało do ostatniego momentu z zaniesieniem swojego rozliczenia rocznego. Był to duży błąd, bo najczęściej w ostatnich dniach kwietnia w skarbówkach i w urzędach pocztowych wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Ale już od pewnego czasu możemy wysłać deklarację PIT online.

pieniądze

Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT przez internet i wysłanie go bez wizyty w urzędzie skarbowym czy na poczcie jest do zrobienia dzięki programowi dedykowanemu rozliczeniom sprawozdań za miniony rok ().

Czy podnoszona tu kwestia jest według Ciebie niebanalna? Jeżeli tak, to dodatkowe informacje zobacz w serwisie (https://officepoland.pl/biura-do-wynajecia/sopot/karlikowo/), który znajdziesz tutaj. One też Cię zaintrygują.

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość przejścia na całkowicie elektroniczny sposób wygenerowania i złożenia deklaracji podatkowych. Wdrożono elektroniczny system przekazywania tych druków. To coraz bardziej popularna forma rozliczania się podatników, więc PIT rozliczymy przez internet dzięki rządowemu systemowi z elektronicznymi deklaracjami. Można użyć do tego bezpośredniego programu ministerstwa finansów czy bezpłatnych programów. Następną alternatywą są elektroniczne druki PIT online. Bezpłatne programy komputerowe poprowadzą nas przez wszystkie kratki – kliknij tu.

Podpowiadają, jakie dane i gdzie należy wstawić. W tym samym czasie dokonują weryfikacji, czy wszystkie niezbędne pozycje w tabeli zostały przez podatnika właściwie wypełnione.

Zaabsorbował Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź obliczenie podatku teraz, tu jest coś, co prawdopodobnie również Ci się spodoba.

Minimalizuje to ryzyko pomylenia się, co potem mogłoby skończyć się składaniem korekty deklaracji w urzędzie skarbowym. Częstym błędem w przypadku wielu podatników było brak podpisu na deklaracji. W przypadku deklaracji przesyłanych elektronicznie podpis nie jest potrzebny. Obecnie zweryfikowanie osoby składającej PIT przebiega w inny sposób – trzeba wpisać swój przychód z PIT-u z poprzedniego roku.

deklaracja pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet rozliczenie PIT przez internet zapewnia egzemplarz dla nas. Po wysłaniu PIT-u trzeba jedynie odebrać maila z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym poświadczeniem tego, że dostarczyliśmy nasz PIT online na czas.