Największe atrakcje które się znajdują w Szklarskiej Porębie, baza noclegowa tej miejscowości.

Szklarska Poręba jest chętnie wybieranym miejscem na odpoczynek, i to tak naprawdę niezależnie od okresu roku. Miesiące od wczesnej wiosny do później jesieni kuszą w pierwszej kolejności miłośników górskich wędrówek po okolicznych wzgórzach, rowerowych wycieczek albo po prostu słodkiego lenistwa. Z kolei zima jest okresem, kiedy miasto to biorą we władanie snowboardziści oraz narciarze.

narciarze

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Liczne bardzo dobrze wyposażone stoki i parę biegowych tras sprawiają, że podczas zimowych miesięcy każdy szklarska poręba hotel wypełniony będzie po same brzegi. Zresztą trudno się temu dziwić, bo ta miejscowość oferuje nie tylko bardzo dobre warunki do aktywnego wypoczynku przez cały rok, lecz poza tym stała się lubianym przez znanych ludzi miejscem odpoczynku. Dlatego też niekiedy spotkać tam można znanych sportowców, aktorów czy celebrytów odpoczywających właśnie w Szklarskiej Porębie. Tak duża popularność tego miejsca przyczyniła się znacznie do rozszerzenia noclegowej bazy, która obecnie jest na rzeczywiście dużym, mając odpowiednią ofertę dla każdego gościa.

Duża różnorodność miejsc noclegowych sprawia, że znajdą coś dla siebie i studenci, szukający najtańszego pokoju na kilka dni, i wymagający najlepszej obsługi właściciele firm, dla jakich najbardziej odpowiedni będzie czterogwiazdkowy hotele szklarska poręba. Bardzo dużo jest prywatnych kwater, stosunkowo niedrogich ale oferujących już należyty poziom. Większość pokojów jest wyposażona w łazienki, normą jest także możliwość dostępu do kuchni oraz internetu, więc poziom miejsc do spania regularnie się poprawia.

pensjonat

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Dużą popularnością również się cieszą różnego rodzaju pensjonaty i domy wczasowe, one także mają spore obłożenie przez cały rok. Ostatnio dużo turystów szuka miejsca, w jakim nie tylko można przenocować, ale także zrelaksować się i zadbać o swoją urodę, dla nich idealnym rozwiązaniem będzie na przykład szklarska poręba hotel spa. Łączy on wygodny wypoczynek z możliwością zrobienia na miejscu wielu poprawiających urodę oraz zdrowie zabiegów.