Metoda na dobrą kawusię

Kawunia – napój jaki pijemy z reguły każdego ranka, po śniadaniu. Część z nas pije kawusię aby się ro, pozostali popijają kawę raczej dla rozkoszy podniebienia. Ja przynależę do tych ostatnich. Lubię celebrację powiązaną z przyrządzeniem dobrej kawusi, nie starczą tu filiżanki do kawy, gdyż – wbrew pozorom – nie jest to tak całkowicie prosta rzecz.

Kawa

Autor: Segafredo
Źródło: Segafredo
Dobra kawa – jednakowo jak wino (zobacz: wino do horeca) – posiada kilka setek substancji zapachowych, każdy gatunek kawy subtelnie różni się od siebie aromatem. I w w tym miejscu mamy pierwszy kłopot. Kupować kawę w sklepie specjalistycznym czy w pobliskim hipermarkecie?

Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ kawa wyprzedawana w markecie nierzadko jest odpowiedniej jakości i jest smaczna, jednak kawa nabyta w specjalistycznym sklepie może nam oferować wrażenia na jakie nie możemy liczyć kupując paczkowaną kawę. Z jakiego powodu? W takim specjalistycznym sklepie mamy większy wybór, to my przesądzamy o tym jak mocno palone ziarenka kupimy i – co ważne – przed kupnem możemy towar powąchać, co pomoże nam oszacować, czy napar będzie nam smakować.

Naturalnie surowiec jest bardzo istotny, lecz nie mniej ważne jest to, w jaki sposób będziemy kawę przyrządzać, czy jest to popularna za czasów naszych rodziców zalewajka, czy może będzie to kawunia z ekspresu ciśnieniowego. Do obu tych rodzajów kawy trzeba trochę odmiennie zmielonego ziarna. Najlepsza kawunia to taka z ciśnieniowego ekspresu, jednak nie wszystkich nas stać na kupno podobnego sprzętu (bądź zwyczajnie nie posiadamy wystarczająco dużo powierzchni na kuchennym blacie).

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, gdzie znajdziesz atrakcyjne artykuły – kliknij w link jedzenie dietetyczne w krakowie.

Jest fortel – włoska kawiarka, narzędzie składające się z pojemnika na wodę i kawę i dzbanka z sitkiem przez które przepływa napar espresso –

Kawiarka

Autor: Don LaVange
Źródło: http://www.flickr.com
Włoska kawiarka to najlepszy wybór jeśli chcemy długo radować się zakupionym sprzętem a także rzeczywiście uwielbiamy mocną kawę. W handlu jest osiągalnych bardzo wiele tego typu urządzeń, niestety nie każde spełniać będą standardy bezpieczeństwa. Z własnej praktyki wiem, że takie nieoryginalne sprzęty mogą się rozpaść. Filiżanki do kawy to także nie łatwa sprawa, bowiem do różnych typów napitków na bazie kawy wykorzystuje się inne naczynia –