Swoich ludzi trzeba jakoś zmotywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy z przedsiębiorców myślą, iż w sumie nie ma żadnego sensu motywować swoich pracowników – niby po co, przecież im płacą: tak rozumuje spora część pracodawców. Jednakowoż realia są takie, że swoich pracowników tak czy siak należy efektywnie motywować. W jaki sposób? Cóż, zależy w sumie od typu firmy. Na pewno azjatyckie sposoby motywacji, na przykład metoda kaizen, mogą dać całkiem sporo. To w sumie bardzo ciekawe, iż zasadniczo Azja to kontynent, w którym ludzie hardo pracują.

Co najmocniej motywuje pracownika? Z pewnością kasa! Czyli jeżeli będzie on wiedział, iż jeżeli będzie dobrze wykonywał swoje obowiązki, dostanie od szefostwa nie tylko pochwalną laurkę, ale również kasę, zapewne będzie robił dużo, aby mieć możliwość sprostać wszelakim wymaganiom. Fakty są takie, że tylko w teorii pracownik robi wszystko solidnie oraz szybko. Szczególnie nowoczesne firmy wiedzą, iż bardzo ważne jest to by płacić jakby nie patrzeć więcej swoim pracownikom. To się opłaca, również dla pracodawcy.

Nawet najbardziej efektywny system motywacyjny nie da pożądanych skutków, jeśli pracownicy nie będą umieli wykonywać swoich obowiązków.

szkolenie

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy chociażby pod uwagę pozycjonowanie – jeżeli pracownik (zobacz kiedy należy się odprawa) bardzo się stara, ponieważ pragnie zarobić dużo więcej, ale po prostu nie ma kwalifikacji, i tak nie da wiele dobrego własnemu pracodawcy. Czyli motywacja jest bez dwóch zdań ważna, ale wyłącznie porządny pracownik – wybierz kwatery w Łodzi -, świetnie zmotywowany, może wygenerować odpowiedni profit. Dla siebie, lecz także, a może raczej przede wszystkim, swojego pracodawcy. Warto zwrócić właśnie na to uwagę. Więcej o motywowaniu na .

Niech nie dziwi się ta osoba, która uważa, iż często ze zwykłego „niewolnika”, zrobi się porządnego pracownika. Zadaniem przedsiębiorcy powinno być zapewnianie własnym pracownikom solidnych warunków do pracy – zobacz .

Oczywiście godne sporego zainteresowania są również wartościowe książki. Często jest tak, że szczególnie amerykańskie przewodniki motywacyjne są w stanie dać wiele dobrego. A więc: przedsiębiorca, który chciałby zarabiać więcej, w żadnym razie nie powinien zmniejszać wypłat swoim pracownikom. Powinien sensownie ich motywować!