Niskobudżetowe wysyłki kurierskie – jak zrobić to sprytnie i nie przepłacić? Wysyłamy i obserwujemy przesyłkę dzięki platformie w internecie.

Gdy mamy w planach wysyłanie dużej ilości przesyłek zagranicznych, oczywiście najkorzystniej dla naszego portfela będzie wybrać opcję tanich przesyłek. Warto przeanalizować portale internetowe i cenniki kilku firm kurierskich, żeby wybrać najlepiej i żeby stosunkowo niska cena nie niosła za sobą stosunkowo niskiej jakości.

Przesyłka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rynek oferuje bardzo szeroki wachlarz usług kurierskich w dość sensownych cenach, bez żadnych ograniczeń i przymusu podpisywania umów. Oczywiście, naszym celem jest komfortowe nadanie paczki, a oczekiwaniem jest szybkie i sprawne dowiezienie jej do odbiorcy Dużym udogodnieniem dla nadawcy pakunku jest także możliwość śledzenia drogi realizowanych zleceń. Dobrze jest znaleźć firmę kurierską, która proponuje tanie przesyłki zagraniczne do wszystkich krajów na terenie Unii Europejskiej.

Zanim zrobimy swoją paczkę, zapoznajmy się z elementarnymi wymaganiami opakowania i ich opisywania, bo podczas transportu (zobacz nowe oferty na skrzynie drewniane transportowe) oraz sortowania, przesyłki mogą być narażone na wibracje, wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, więc by zagwarantować im możliwie najlepsze bezpieczeństwo, warto opakować ją według instrukcji tak, by nasza przesyłka, nawet z wrażliwą zawartością, dotarła do odbiorcy w doskonałym stanie.

Dobrze, kiedy parton pakowy jest grubszy, ewentualnie newralgiczne miejsca można wzmocnić szeroką taśmą. Poza tym wolne przestrzenie w paczce muszą być zapełnione, tak aby zawartość paczki nie mogła się bez kontroli przemieszczać. Dobrym wypełnieniem będą wióry styropianowe albo wiórki z niszczarki. Zawartość paczki nie powinna dotykać zewnętrznego opakowania i stykać się ze sobą.

Tanie przesyłki zagraniczne możemy opłacić przelewem bez wychodzenia z domu. Wszystko idzie szybko i sprawnie, także w ciągu kilku dni nasz odbiorca będzie mógł cieszyć się oczekiwaną paczką. Zanim kurier dostarczy paczkę do drzwi (zobacz również: samozamykacz geze) naszego adresata możemy śledzić, gdzie się ona znajduje wpisując jej numer przewozowy w przeznaczonym do tego miejscu na platformie internetowej wybranej firmy kurierskiej (czytaj pełen raport). By dokonać dobrego wyboru, możemy skorzystać z pomocnej porównywarki, która uwzględni kraj, do którego chcemy coś wysłać, ciężar i wymiary przesyłki.