Jak winna wyglądać sala weselna z prawdziwego zdarzenia, czyli krótki przewodnik po preferencjach Polaków

Sale weselne to miejsca, gdzie spędzamy jedne z najpiękniejszych, ale i tych często najśmieszniejszych momentów naszego życia. Ogromna w tym zasługa orkiestry, która staje na wysokości zadania i jest w stanie bawić gości do białego rana. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia będzie także pyszny smak serwowanych obiadów i jakość obsługi. A przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że każda para nowożeńców ma różne upodobania i przy wyborze sali kieruje się odmiennymi kryteriami.

poszukaj tu

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A tym najistotniejszym wydaje się być poziom higieny, lecz na tym opowieść dopiero się zaczyna.

Z pewnością na takiej sali musi być wydzielone miejsce dla kapeli i powinno być ono w miarę spore – tak, żeby z łatwością pomieściła się tam paro-osobowa grupa osób wraz z instrumentami.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne teksty, które zawierają absorbujące informacje – one wciągną Cię totalnie.

Chociaż większość zespołów posiada własne nagłośnienie, to jednak sale weselne muszą mieć zestaw dobrej jakości głośników i mikrofonów. Żadna uroczystość weselna nie może się też obyć bez odpowiedniego oświetlenia. A obecnie ogromną karierę robią kolorowe światełka laserowe. Przyszli małżonkowie mają naprawdę zróżnicowane preferencje, a stawianie żądań bywa na porządku dziennym. Dla niektórych par bardzo ważny będzie pejzaż, który rozpościera się z okien. A jeżeli za tym oknem widać jedynie szary mur kamienicy lub ruchliwą szosę, to niektórzy od razu opuszczają takie miejsce i kontynuują poszukiwania.

Najkorzystniejszym wyborem byłaby sala z wyjściem na balkon bądź do pięknie urządzonego ogrodu z sadzawką. Kolejnym kryterium jest samo wyposażenie wnętrza. Mury winny być pomalowane lateksową farbą, a podłoga obligatoryjnie musi być równa – tak, aby w trakcie zabaw tanecznych nikt z gości się nie potknął i nie wywrócił. Najgorszym prefabrykatem na podłogę zdają się być panele, które, jeżeli tylko zostały niewłaściwie ułożone bądź są słabszej jakości, mają tendencję do wykrzywiania się, co na pewno walorem sali się nie staje.

wesele w stylu góralskim

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
A na koniec trzeba byłoby rzec kilka wyrazów o dekoracji. A na nią składają się najczęściej: kremowe lub różnobarwne obrusy, wazoniki z bukietami lilii, świece, balony i wiele innych, jakże potrzebnych gadżetów. I trudno się temu wszystkiemu dziwić, gdyż sale weselne to miejsca niezwykłe, wręcz czarodziejskie (sprawdź: hotel blisko Wrocławia). To tutaj mają miejsce wydarzenia, które wiele osób zapamiętuje do końca życia – sale weselne.