Zawód przyszłości

Jeżeli uważniej studiujesz prasę codzienną, na pewno słyszałeś, że od wielu lat mocno przyszłościowym fachem jest programista. Dla fachowca od tworzenia aplikacji zawsze znajdzie się lukratywna praca. Programista może zatrudnić się właściwie wszędzie, bo współcześnie pecety są wszechobecne.

Autor: BenQ

Masz w tym roku egzamin dojrzałości? Charakteryzujesz się zdolnościami z tzw dziedziny nauk informatycznych? Powinieneś poważnie pomyśleć nad studiami informatycznymi. Dobrze naturalnie pójść na renomowany uniwersytet, który zapewnia mocny poziom nauki. W czasie studiów warto zaliczyć praktyki IT. Zaliczenie stażu świetnie wygląda w curriculum vitae, jednak to nie jest najistotniejsze. Wiedz, że dzięki stażowi poprawisz swoje umiejętności i w przyszłym życiu zawodowym będziesz miał łatwiej. Miej na uwadze, że porządny uniwerek sam nie zagwarantuje ci sukcesu. Ludzie, którzy dają pracę, zazwyczaj zwracają największą atencję na zdolności człowieka.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

A teraz informacja dla licealistów. Zazwyczaj informatyka w szkole jest przedmiotem nudnym i nie uczy niczego przydatnego, dlatego trzeba na własną rękę rozwijać umiejętności. Najlepiej zacząć od samodzielnego złożenia peceta, poznania jego części i aplikacji. W sieci internetowej znajdziesz dużo bezpłatnych kursów języków programowania, opanuj przynajmniej podstawy któregoś z nich. Stwórz oryginalną aplikację i podeślij ją komuś, kto ją zaopiniuje.

A jeżeli czytasz ten tekst, bo poszukujesz sprawnych programistów do firmy bądź do przyjęcia jakiegoś zadania,powinieneś do Google wklepać słowa „programista miasto” – np. „programista Wrocław”. Przy dzisiejszej, ciężkiej sytuacji w krajowej ekonomii możesz być pewien, że szybko odnajdziesz dobrego informatyka, który będzie pracował dla ciebie za pensje, które nie wyczyszczą konta twojego przedsiębiorstwa.