Załóżmy swoją firmę

Prawda jest tak, że dziś wszyscy możemy założyć firmę. Nie jest to jakieś skomplikowane zadanie, ale sporo osób nadal posiada wiele obaw. Dlaczego? Bo często brak im kogoś, kto po kolei poprowadziłby ich przez każdą zawiłość zakładania swojej działalności. Jednak to tylko nasze obawy, bo istnieje wiele instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najistotniejsze to mieć ochotę i zacząć, później jakoś się potoczy.

Rozmowy biznesowe

Autor: Baltic Development Forum
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie każdy nadaje się do tego by mieć firmę, ale to już temat na zupełnie inną rozmowę, bo na sto procent każdy firmę może założyć .

Odpowiada Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę zdolność patentowa pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Potem zatrudnia się pracowników i dochodzi zastanawianie się, w jaki sposób rozwiązać wszystko z innymi państwowymi instytucjami. Bo jak można się domyślić konieczne jest zgłoszenie pracownika do zus.

Tak naprawdę nie musimy wiedzieć, w którym momencie i w jaki sposób to zrobić, bo wystarczy przejść się do ZUS-u i tam otrzymamy wszelkiego rodzaju potrzebne informacje. Dodatkowo, jeśli posiadamy dużo więcej wątpliwości to możemy również zgłosić się do prawnika, który powie nam, co i w jaki sposób należy robić w odpowiedniej kolejności, by później nie było trzeba płacić jakiś kar.

Macierzyński urlop a własna firma Kobiety często obawiają się, że ciąża zniszczy ich karierę. Jednak obecnie nie jest to wcale tak oczywiste, bo możemy dalej kontynuować swe zawodowe życie, a pójście na macierzyński urlop to po prostu odpowiedzialność za dziecko. W czasie urlopu przysługuje nam zasiłek (zobacz wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony) macierzyński a działalność gospodarcza. A kiedy mamy własną działalność gospodarczą to należy wziąć pod uwagę to, że trzeba w trakcie urlopu macierzyńskiego płacić składkę chorobową.

Jest ona w odpowiedni sposób obliczana. Oczywiście musimy też iść do ZUS-u z wypełnionymi papierami oraz z aktem urodzenia bobasa, dodatkowo jeszcze musimy napisać podanie o zasiłek macierzyński. Po złożeniu wszystkich dokumentów możemy być pewnym, że będziemy dostawały zasiłek. Nie można sobie odpuścić składania dokumentów.

Bo części kobiet wydaje się, że skoro posiadają własną działalność, to im się nie należy, że nie są uprawnione do starania się o tego rodzaju zasiłek, a jak wiadomo te pieniądze im się należą, więc nie ma, co się zastanawiać. Trzeba skompletować dokumenty i iść do ZUS-u, jeśli mamy obawy, że po porodzie nie będziemy mieli na to czasu, to zamiast aktu urodzenia, możemy przynieść oświadczenie od lekarza z prawdopodobną datą porodu, a później ktoś może donieść akt urodzenia.