Czym jest Mystery Shopping? Wyjaśniamy wątpliwości o zawodzie „tajemniczego klienta”.

Mystery Shopping to rodzaj oceny stanu obsługi klienta w sposób nieoficjalny i profesjonalny. Ilekroć dociera do interakcji pomiędzy klientem i sprzedawcą, pojawia się czas dla Tajemniczego Klienta. Podłożem nazwania takich działań terminem Mystery Shopping jest zjawisko, że Klienci Testowi mają obowiązek obiektywnego przeprowadzania badań bez przyciągania uwagi lub wymuszania na obsłudze kolejnego lub specjalnego – w zestawieniu z pozostałymi klientami – traktowania.

sklep

Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest słany do marketu w celu zakupu określonych rzeczy lub zbadania szczególnych aspektów dotyczących wyrobu lub oferowanych usług. Więcej na . Na przykład jednego dnia zdołasz wybrać się do bufetu szybkiej obsługi czy też eleganckiej restauracji dla spożycia posiłku, a innego dnia w ramach nowego zlecenia zweryfikować poziom obsługi w kinie lub banku. W trakcie realizacji zlecenia Mystery Shopping masz za zadanie zapamiętać specyficzne elementy całego Twojego doświadczenia dotyczącego rzeczy lub usług . Po wypełnieniu zlecenia musisz wypełnić całkowity formularz jak również udzielić odpowiedzi na pytania które dotyczą wszystkich spraw, które zwróciły Twoją adnotację podczas realizowania zlecenia. Czy kelner obsłużył Cię w ciągu 5 minut po przyjściu do lokalu? Czy ekspedient poinformował Cię o ofercie wyjątkowej miesiąca? Za udzielenie kontrakcji na te pytania i za uważną realizację zlecenia dostaniesz osobną ocenę i wynagrodzenie. Ma to obowiązek wznieść jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping prowadzone są przez przedsiębiorstwa i usługodawców w celu obadania poziomu obsługi, jakości elementów, motywacji i zachowania personelu oraz Twojej generalnej opinii.

Dzięki temu jednostki wiedzą, jak poprawić swoje działania, by spełnić oczekiwania klientów.

Jeśli zaintrygował Cię tego typu materiał, przeczytaj koniecznie ten świeży wpis (http://www.biuro-protax.pl/) – on również jest warty uwagi, więc na pewno się nie rozczarujesz!

Polegają na zdaniu potajemnego klienta (Mystery Shopper) oraz na jednostce, która go zatrudnia, dostarczającej wprawnych i dyskretnych komunikatów z Mystery Shopping, jakie pomagają polepszyć jakość obsługi klienta i zwiększyć wydajność. Czytaj też .

Mystery Shopping to rzetelne zajęcie opierające się na wzajemnym zaufaniu. Od klientów oczekuje się , prócz rozciągniętego zmysłu uwagi i wrażliwości na czynniki, także uczciwości i solidności w działaniu.