Włoska kuchnia

Kuchnia włoska należy do najbardziej znanych kuchni świata. Jej wyjątkowy zakres to zasługa lokalnych sposobów produkcji, smacznych surowców, także wyszukanych i niepowtarzalnych rytuałów przygotowania i podawania dań.

Włoska kuchnia kojarzona jest w Polsce z makaronem i pizzą, ale, jak się okazuje, nawet przy przyrządzaniu owych bazowych posiłków popełniamy niemało omyłek, przede wszystkim jeżeli chodzi o rozgotowywanie makaronów.Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Tymczasem we Włoszech makaron durum to pierwsze danie. Polacy napływają do restauracji włoskiej w Szczecinie i wielokrotnie najadają się makaronem, uważają go jak danie podstawowe. W Polsce bezustannie najpopularniejsze jest napływanie na makaron, czy też pizzę, traktując je jak prędki obiad.Włosi sądzą, że makaron powinien być lekko okryty sosem, który nie może spływać na spód naczynia, powinien również być przygotowany z najlepszych składników.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie z wyjątkiem makaronów serwuje również pizzę – zajrzyj. Upodobania klientów odmieniły się w ciągu ostatnich paru lat. Bez wątpienia, najlepszą pizzę wypieka się w specjalnym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza musi być wypiekana w piecu opalanym drewnem, jej smak bywa wówczas wyjątkowy (taka pizza (pizza hut) w il Vicolo). Pożywienie włoskie, to nie jedynie makarony i pizza. Coraz więcej osób rozpoczyna kojarzyć włoską kuchnię z owocami morza i mięsem. Każdy powinien skosztować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu przeciętny stopień przyrządzenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku sugeruje doskonałe włoskie desery, do jakich serwuje się espresso. Bardzo entuzjastycznie jest zamawiana też kawa latte. Świetna kawa jest finiszem posiłku.
Kanwą włoskiej kuchni są stale najświeższe składniki, nie da się ich podrobić przeciętnymi wymiennikami – wejdź na stronę. Zastosowanie tańszych substytutów gorszej jakości sprawia, że sztuka kulinarna zaprzepaszcza włoskiego ducha. We włoskiej restauracji w Szczecinie dostaniemy całe menu i dania przyrządzone przez fachowych kucharzy, w miłej aurze.