Metody złożenia deklaracji rocznej. Tak jak w latach ubiegłych a może elektronicznie?

Po urlopie najczęściej sporo osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami i zakupami szkolnymi. Gdy minie trochę czasu i plany lekcji oraz grafiki zajęć pozaszkolnych są już ustalone, nagle okazuje się, że jest już listopad, a później Boże Narodzenie, Sylwester i kolejny rok. A potem przychodzi czas na rozliczenie się ze skarbówką ze swoich dochodów za ubiegły rok podatkowy.

Choć jest na to dużo czasu, dużo osób woli dokonać rozliczenia tuż po otrzymaniu koniecznych druków PIT od księgowości, czyli w lutym. Z formalnościami szybko uwijają się przede wszystkim te osoby, które wiedzą, iż otrzymają zwrot nadpłaconego podatku. Możliwości rozliczenia się jest wiele.

Kiedy już przejrzysz ten artykuł, to zerknij także na pokrewne wątki (https://kador.pl/opakowania-transportowe-dla-przemyslu/), które zawierają równie wciągające dane – one niesamowicie Cię zaabsorbują.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście możemy pójść do biura księgowego lub jakiejś zaprzyjaźnionej księgowej i zwrócić się z prośbą o rozliczenie go z uwzględnieniem wszystkich druków PIT z roku minionego, które mamy. Jeżeli dokonujemy rozliczenia ze współmałżonkiem, trzeba pamiętać o tym, aby wziąć ze sobą także wszystkie PIT-y drugiej strony. Rozliczony przez biuro rachunkowe PIT może być dostarczony do skarbówki pocztą, złożony przez nas osobiście albo może nastąpić rozliczenie pit 2015 przez internet, bezpośrednio do głównego systemu skarbówki.

Można rozliczyć sobie PIT we własnym domu przy komputerze, korzystając ściągniętego z sieci programu albo za pomocą płyty.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która też Cię zainteresuje. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tu problematyce.

Często płyty z tym programem są dodatkiem do popularnych gazet albo nawet dawane za darmo . Możemy także po prostu przeprowadzić rozliczenie pit 2015 przez internet i także elektronicznie je przekazać. Jest to wygodny i praktyczny sposób, bez ruszania się z domu i z ominięciem kolejek w punkcie pocztowym albo w urzędzie skarbowym. Ponadto, jest ono całkowicie bezpłatne.

Możemy wydrukować sobie własne potwierdzenie wysłania PIT-u, jeśli nie jesteśmy pewni, czy na pewno zrobiliśmy to dobrze.

Rozliczenie deklaracji podatkowej jest coraz prostsze i wygodniejsze. Pamiętajmy, iż można odliczyć 1% aby spożytkować go na szczytny cel – instytucję społeczną, stowarzyszenie albo na potrzebującą osobę, która jest podopiecznym konkretnej fundacji. Trzeba tylko wpisać poprawny numer KRS miejsca, które chcemy wspomóc.