Wyszukane jedzenie podawane w postaci szaszłyka.

Pora grillowania jest to czas widzeń z rodziną. Szykujemy akcesoria bądź kupujemy. To możliwość do tego,aby pochwalić się naszymi daniami przed znajomymi. Już od dawna na grillowych stołach królują wszelkiego typu potrawy.

szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre wymyślne, pełne dekoracji oraz te proste w przygotowaniu, a jednak pełne uroku. I właśnie do takich dań powinniśmy zaliczyć szaszłyki. Kawałki mięsa, boczku w połączeniu z jarzynami nasadzone na specyficzne szpikulce. Łatwe w wykonaniu danie a cieszy się potwornym powodzeniem. Nie potrzebne są do tego sztućce ani jeszcze talerze. Samo danie powszechne jest na całym globie i najprawdopodobniej jedno z najlepiej rozpoznawalnych.

Danie to może być zrobione z różnego typu mięsa: cielęciny, jagnięciny, baraniny, wieprzowiny jak i wołowiny. Czasami używa się mięso drobiowe, a w krajach nadmorskich często dodaje się rybie mięso. Miejscem, skąd najprawdopodobniej pochodzi szaszłyk to Azja. Tymczasem dokładny kraj pochodzenia nie jest znany. Tymczasem trzeba powiedzieć, że w Azji owa postać podawania dania jest najbardziej popularna. A jaką historię szaszłyki mają w Polsce? Z początku szaszłyki podawane w Polskich kuchniach oraz barach miały prawie taką samą postać jak te podawane w krajach azjatyckich. Tymczasem z biegiem lat zmieniały się metody robienia tej fantastycznej potrawy. Przede wszystkim zmieniły się metody przyrządzania mięsa. Oryginalnie mięso przed nabiciem na patyczki do szaszłyków nie jest przyszykowane.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby zdobyć zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (http://www.pakujmy.pl/), one na pewno także przykują Twoją uwagę.

Było surowe oraz wcześniej nie doprawiane. Dziś mięso, które chcemy użyć do szaszłyków dużo wcześniej przygotowujemy. Poddajemy je zabiegowi, jaki poprawnie określa się marynowaniem.

Marynatę głównie wykonujemy cierpką: z soku z cytryny, octu z dodatkami warzyw i przypraw. Także spotykamy niestandardowe edycje opracowania marynaty do tego dania: zrobione z piwa, wina (zobacz: wina włoskie) oraz z ekstraktem z miodu. Finałowy efekt potrawy zależy głównie od tego z jakiego drzewa wykonane są patyczki do szaszłyków. Najodpowiedniejsze są te uzyskane z drzew liściastych a także owocowych. Korzystny wpływ poza patyczkami ma także typ źródła ciepła, nad jakim możemy sporządzić szaszłyki. Perfekcyjny posmak posiadają te pieczone nad otwartym ogniem (np. nad grillem lub ogniskiem) jak i smażone na drzewie wiśni lub czereśni.