Czym jest Six Sigma oraz Lean Manufacturing i co należałoby wiedzieć o szkoleniach tego rodzaju?

Teraz coraz więcej mówi się o tym, żeby dążyć do artykułów jak najlepszej jakości i by pomniejszać ilość towarów kiepskich i mało jakościowych. Jednym z programów, który ma na celu poprawę jakości artykułów jest tak zwany program six sigma, jaki zezwala na zredukowanie usług oraz artykułów ułomnej jakości, co zarazem skutkuje podwyższeniem zadowolenia u Klientów, a także podwyższeniem efektywności procesów.

Na szkoleniu

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Równie ciekawą strategią jest Lean Manufacturing, który jest ukierunkowany na zwiększanie produktywności, ponadto są to procesy, jakie mają na celu eliminację czynności zbędnych, ich redukowanie bądź ułatwianie. Strategia ta prowadzi do obniżenia sumptów, wobec tego naturalnie wiąże się też ze zwiększeniem profitów dla danego przedsiębiorstwa. Lean Manufacturing jest procesem podobnie słynnym jak 6 Sigma, wobec tego również odbywają się obecnie rozliczne szkolenia lean manufacturing. W metodzie tej istotną funkcję sprawują takie narzędzia poprawy jakości, jak przykładowo terminowa produkcja na czas, automatyzacja bądź zarządzanie dostawami. Narzędzia te tworzą bazę metody Lean Manufacturing i również można je poznać zapisując się na trenerów (zobacz tu) lean.

W czasie szkolenia

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

Obie metody tworzą całościowy i niezmiernie sprawny program działania, wskutek tego współcześnie planowane są szkolenia lean six sigma, które mają na celu zdobycie praktycznej wiedzy na temat procesów oraz ich skuteczności. Jest to skręcenie dwóch strategii – Six Sigma oraz Lean Manufacturing i okazuje się, iż połączenie to zapewnia ogromnie dużo wspaniałych wyników. trenerze (zobacz więcej na tej stronie) te są adresowane do licznych grup osób, między innymi wiele korzyści z takich szkoleń odniosą inżynierowe procesów czy managerowie. Z pewnością tego rodzaju szkoleniami powinna zainteresować się każda firma, niezależnie od tego czy jest to niewielka firma lub ogromne przedsiębiorstwo, albowiem szkolenia te sporo przyczynią się do rozwoju każdej działalności.