Jak zadbać o wspinaczkę w bezpiecznych warunkach?

Ekstremalne sporty w wielu przypadkach wiążą się ze znacznym ryzykiem. Wycieczki w łańcuchy górskie to ogromne wyzwanie także dla wspinacza z wieloletnią praktyką. Nie zawsze możemy przeczuć wszystkie zdarzenia.

więcej tu

Autor: Jeff Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo, w terenach górzystych pogoda zmienia się bardzo szybko. Biorąc to pod uwagę nasz bagaż musi być rozważnie zapakowany.

Zaintrygował Cię ten opis? Przejdź zatem do kolejnego artykułu i czytaj całość tutaj do woli o interesujących Cię zagadnieniach.

Producent The North Face (sprawdź szczegóły) bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, czego nie może zbraknąć. Na stronie w sieci można znaleźć mnóstwo ciekawych przyrządów, które wesprą we wspinaczce lub prostszej trasie. Warto zrobić zatem spis przyrządów, o których nie możemy zapomnieć.

Wspinaczka górska zawsze wiąże się z ryzykiem, więc warto sprawdzać warunki atmosferyczne. Nie każdy ma przy sobie detektor (https://skalnik.pl/bezpieczenstwo-detektory.html) lawinowy na wyposażeniu, ale te informacje można znaleźć w Internecie, dzwoniąc na numer GOPR lub w stanicach. W bagażu musi być nieprzemakalna kurtka, woda, coś do jedzenia, koc, apteczka, sprawny telefon. Trzeba pamiętać, że brak rozsądku może zakończyć się bardzo tragicznie dla samego podróżnika. Musimy zatem dbać o swoje bezpieczeństwo.

wspinaczka górska

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Ubrania The North Face świetnie nadają się zarówno na chłodne pory roku, jak i na lato. Nie zawsze warunki pogodowe pozwolą na lekką odzież w czerwcu. Gdy zależy nam na jakościowych materiałach, zobaczmy trochę na temat np. kurtek z membraną. Teraz bardzo łatwo jest znaleźć fachową odzież. Dobierzmy obuwie. W górach nie należy chodzić w zwykłych sportowych tenisówkach. Odpowiednio przygotowana podeszwa umożliwi nam kroczenie po skałkach. Gdzie je znajdziemy? W dobrych sklepach z odzieżą sportową. Przyrząd taki jak detektor lawinowy, kieszonkowa stacja pogodowa oraz podobne nie zawsze będą wymagane. Nie wolno jednak pójść w góry bez wiadomości na temat obecnej sytuacji na wierchach. W przypadku zagrażających bezpieczeństwu sytuacji, sprzęt zareaguje w odpowiednim momencie.