Dlaczego loty samolotem są tak powszechne?

Powoli wkraczamy w końcówkę okresu letniego. Jeszcze chwila i uczniowie powrócą do książek oraz codziennych obowiązków. Jeśli jednakże ktoś nie miał okazji przeżyć jeszcze wakacyjnego wyjazdu, to czas najwyższy, by nadrobić te zaległości.Na kupno turnusu w agencji turystycznej może być już za późno. Oprócz tego, nie łudźmy się, statystycznego rodzimego licealistę albo studenta nie stać na „wypasione” wczasy all inclusive na modnej egzotycznej wyspie. Na szczęście, młodzi ludzie mają wiele pomysłów na to, jak zorganizować tanie wakacje, które będą jednocześnie niezapomniane.

Autor: Dave Heuts
Na pomoc takim podróżnikom- amatorom przyszły europejskie firmy lotnicze. Wiele z nich zapewnia bardzo tanie loty. Promocje są często tak bardzo atrakcyjne, że zwykle tanie bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, w przeciągu kilku minut. Dlatego powstało wiele serwisów internetowych, na których ludzie dzielą się najświeższymi informacjami na temat tańszych lotów. Niektóre bilety należy rezerwować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale rabaty są tak poważne, że naprawdę opłaca się w to bawić.

Hamak o zachodzie słońca

Autor: Alquiler de Coches
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo modne pośród studentów są kilkudniowe wypady do europejskich stolic. Niektóre firmy przynajmniej raz na miesiąc mają tanie bilety lotnicze z największych polskich portów lotniczych do takich metropolii jak Paryż, Londyn, czy Barcelona. Bardzo popularne są także ekspresowe wojaże po Europie. Czasami jesteśmy w stanie złączyć kilka rabatów i odwiedzić parę państw za stosunkowo niewielką sumę.

Tanie linie lotnicze są alternatywą dla zwariowanych wycieczek autostopem. Dzisiejsi studenci wymienili autokary na szybowanie w powietrzu. Jest to na pewno dużo komfortowa propozycja. Samolotem dolecimy do pożądanego miejsca w wyjątkowo krótkim czasie.

Jest to więc doskonała propozycja, dla wszystkich, którzy nie mają za dużo wolnego czasu, a pragną miło spędzić czas. To również wyjątkowo bezpieczny środek transportu. Wiemy przecież doskonale, że liczba tragedii na drogach jest o wiele większa i częstsza od wypadków samolotowych.