Jak skutecznie zmotywować własnych pracowników?

Przedsiębiorcy, którzy sądzą, że jeśli zagrożą własnym ludziom zwolnieniem z firmy nie powinni zakładać, iż taka metoda ma jakiś sens. To mało etyczne, a co najbardziej istotne, nie jest zbytnio efektywne. Własnych ludzi oczywiście można, a nawet należy zmotywować do porządniejszej pracy, ale w żadnym razie nie należy sądzić, że straszaki to doskonała metoda. Idealny system motywacji to generalnie ten, który wcale nie wprowadza chaosu do firmy, beznadziejnej atmosfery, etc. Pracownicy powinni bardzo lubić własną pracę albo przynajmniej zaakceptować ją. To pewnik.

Z jakich powodów każdy z nas pracuje? Oczywiście chodzi o pieniądze. Jeśli często pracownicy uskarżają się na niewystarczające wynagrodzenie, zapewne wiedza, że uzyskają podwyżkę, jeżeli firma będzie w sporo lepszej kondycji finansowej, będzie działała mocno motywująco. Co do tego nie mają żadnych wątpliwości pracodawcy, którzy już wcześniej wpadli na takowy pomysł.

zatłoczone open office

Bardzo często przedsiębiorcy zbytnio oszczędzają na swoich pracownikach. Oczywiście sporo niższe PKB na mieszkańca i trochę innych kwestii przyczyniają się do tego, że w zasadzie polskie pensje są kiepskie. Jednakże często pracodawców stać na podwyżki, jednakże tego nie robią. W sumie można to zrozumieć, przecież to prywatna firma, a każdy wie, że człowiek generalnie wolałby zadbać najpierw o swoje interesy. Jednakże taki pracownik, który nie jest zbytnio sowicie opłacany pewnie nie będzie za bardzo się starać.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często narzekamy na to, iż przykładowo kierowcy w Polsce bardzo rzadko się uśmiechają i pokazują dobre wychowanie. No cóż, trudno się dziwić, przecież nie zarabiają dużo!

W sumie system motywacyjny w firmie nie jest swoistym uniwersum – ten temat na . A więc niektóre przedsiębiorstwa mogą wprowadzić efektywnie jakieś systemy, lecz już w innym przypadku najzwyczajniej w świecie nie zauważymy żadnych zmian na lepsze.

A więc bez cienia wątpliwości motywowanie własnych pracowników powinno być głównym celem każdego z pracodawców. Jednak w żadnym razie nie można ciągle naciskać swoich pracowników, bo za duży nacisk również nie jest w porządku. Pewnie znalezienie złotego środka nie należy do łatwych, lecz z pewnością warto motywować pracowników, próbować zarabiać większe pieniądze. Szkolenia z motywowania pracowników przeprowadza firma 4 Results. Przejdź na stronę .