Jak stres wpływa na efektywność w w codziennych obowiązkach

Poczucie bezpieczeństwa jest niemiernie ważne. Lubimy wiedzieć, że nic nam nie zagraża, że nie musimy się o nic martwić. Zjawisko to jest jak najbardziej normalne, chociaż bardzo trudno jest obecnie osiągnąć taką świadomość. Mamy na co dzień dużo problemów, należy opłacić rachunki, nie rzadko również inne zobowiązania, mamy dużo rzeczy na głowie.

sters

Autor: Budowa domu bez stresu
Źródło: Budowa domu bez stresu
Chodzimy do pracy, jeździmy z dziećmi do szkoły, opiekujemy się rodziną, jeździmy na zakupy, ponadto oczywiście mamy niemałe zmartwienia związane z wykonywanym zawodem. W dzisiejszych czasach praca staje się przyczyną wielu schorzeń i stresów. Na ogół myśli się, że praca na stanowisku managera w dużej korporacji może mocniej stresować od praca operator koparki, ale nie jest to takie proste.

Najważniejszym problemem jest bowiem tutaj człowiek. Jeden może czuć się bardzo dobrze w sytuacjach prowadzenia dużych projektów, a drugi będzie odczuwał stres każdą jednorazową uwagą od swojego szefa. Niezwykle istotne jest, żeby w życiu zawodowym lub po godzinach robić coś jeszcze, spełniać się, uczyć się języków, spotykać się ze znajomymi czy też po prostu wyciszać się.

stres

Ten element naszego życia zwykle zapomniana jest w natłoku codziennych zmartwień. W licznych krajach, w których dostrzeżono już taki problem, stosuje się rozmaite akcje, żeby temu zapobiec. Za przykład mogą posłużyć grupy medytacyjne, jakie organizuje się w korporacjach, żeby trochę zrelaksować pracowników. Nierzadko słyszy się również o skróceniu standardowego dnia pracy o dwie godziny.

Czy komentarze ze strony pod przeczytanym tekstem Cię zainteresowały? Może masz ochotę coś do nich dodać? Będzie to dla nas zapewne niezmiernie ważne.

Ma to przyczynić się do tego, że skuteczność realizacji zleceń dużo się zwiększy a ludzie będą znacznie bardziej zrelaksowani i nie będą się tak mocno irytować. Niestety tego typu pomysły uważa się jeszcze w wielu krajach, zwłaszcza w Polsce, jak atak na kapitalizm. Szefowie dużych korporacji oraz małych przedsiębiorstw nie dostrzegają, że żeby poprawić skuteczność swojej pracy, należy dać możliwość pracownikowi rozwój i zachęcić go do zaangażowania się w pracę, żeby chciał pracować dla ogólnego dobra i korzyści.

Dalsza część