Czym się kierować przy robieniu tortu weselnego lub urodzinowego?

Okazji do zabawy na przestrzeni roku jest bardzo wiele. Dobrą okazją są zarówno urodziny, jak i imieniny czy wesela. Bez względu na to, czy serwuje się gościom cupcakes, torty urodzinowe czy torty weselne, należy postarać się o to, by były one smaczne. Dobry smak jest najważniejszym walorem każdego wyrobu cukierniczego. Nawet najbarwniejszy tort i cupcskes traci na jakości, jeśli nie posiada walorów smakowych.

tort

Szczególnie walory smakowe są pożądane w czasie zabawy weselnej i są niejako wizytówką nowożeńców. W ostatnim czasie zrodził się trend, aby tortów (polecamy tutaj) weselny komponował się w całe przyjęcie weselne. Dostosowana powinna być tak samo jego wygląd, jak i forma. I faktycznie na jakość tortu mają znaczny wpływ nie tylko jego smak, ale także forma, kolor oraz styl. Dużą zaletą jest także nietuzinkowość tortu urodzinowego czy weselnego. Jest to nie lada wydarzenie, gdy mamy do czynienia z weselem. Toteż zarówno impreza weselna, jak i produkty cukiernicze powinny być jedyne w swoim rodzaju. Powielanie cudzych zwyczajów jest pewnym sposobem, lecz nie zaimponuje się w taki sposób gościom. Dobrą ofertę ma Sweet-Home – kawiarnia Warszawa

W ostatnim czasie bardzo popularne w okresie wesel stały się torty muffinowe. Kilkupiętrowa patera i poukładane na niej babeczki niewątpliwie budzą wrażenie na zaproszonych gościach. Góra owego tortu jest zwieńczona niewielkim torcikiem, który jest przeznaczony do symbolicznego pokrojenia przez państwa młodych.

tort

Autor: Siti Saad
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie są także modne małe torty. Ich plusem jest doskonały wygląd i taki sam smak. Swój fantastyczny smak posiadają dzięki temu, że są zabezpieczone w małej foremce. Każdy z gości otrzymuje taki pojedynczy torcik i delektuje się nieutraconym smakiem. Ta świeżość wynika z faktu, że torty są szczelnie zamknięte w opakowaniu. Dużo różnych tortów na

Zwyczaj spożywania babeczek wciąż jest żywy. Wydaje się, że wyroby tego rodzaju nigdy nie wyjdą z mody. Niewielkie, ale mające tak samo walory estetyczne, jak i smakowe, od dawna zadowalają najbardziej wysublimowane gusta gości. Warto, aby ich forma była dostosowana do danej pory roku. I tak jesienią warto postarać się o motywy złotych liści, a latem o to, aby babeczki zawierały w swoim składzie świeże owoce.