Programy lojalnościowe – warto inwestować?

Już od pewnego czasu głośno jest o przeróżnych programach lojalnościowych czy motywacyjnych. Przedsiębiorstwa nierzadko wykorzystują tego typu działania, bo ułatwiają tworzenie dobrych stosunków z klientami. Programy lojalnościowe wykorzystywane są często, bo to łatwe i skuteczne narzędzie.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Nagradzanie zakupów punktami, bądź też możliwość otrzymania wysokiego rabatu lub upominku po zrobieniu zakupów za odpowiednią kwotę w wyznaczonym czasie – generuje to niejednokrotnie bardzo nieznaczne koszty, a wyniki są często wyjątkowo pozytywne.

Programy lojalnościowe, z którymi spotykamy się najczęściej zwrócone są bezpośrednio do kupującego. To różnego rodzaju zbieranie punktów, ale również loterie, konkursy podczas wydarzeń, konkursy smsowe itp. Niejednokrotnie aktywnie udzielamy się w nich, bo nie oczekuje się od nas ogromnego zaangażowania, ani dużych nakładów pieniężnych, a zyskać można dosyć sporo.

Dla kogo programy motywacyjne?

Programy motywacyjne to w pewnym sensie odmiana programów lojalnościowych, ale nie skierowana bezpośrednio do klienta. Wiele przedsiębiorstw zauważyło, że programy lojalnościowe można przełożyć, w pewien sposób „do wewnątrz”, wciągnąć w nie zatrudnione osoby, dystrybutorów czy kontrahentów firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Tego rodzaju działania otrzymały swoją nazwę – właśnie „programy motywacyjne”. Zazwyczaj programy te dają szansę na uzyskanie premii za osiągnięcie określonych poziomów sprzedażowych. Niejednokrotnie wykorzystuje się w tym celu systemy ułatwiające przyznawanie punktów za realizację celów na indywidualnych kontach pracowników. Po uzyskaniu oczekiwanej ich ilości można pobrać należną premię – w formie gotówki, kuponów lub innej. Wszystko zależy od tego, jak zaplanowano to w programie.

Dobrze zwrócić uwagę na programy lojalnościowe i programy motywacyjne.

Jeżeli opublikowana w tym artykule interpretacja jest dla Ciebie przekonująca, to poznaj poza tym inne wypowiedzi na temat, który był omówiony w tym poście.

Jeśli będą prawidłowo zaplanowane i zrealizowane umożliwią lepsze wyniki finansowe, ale nie tylko. Najważniejsze, co możemy uzyskać dzięki tego typu programom to przywiązanie klientów czy pracowników do marki. A to jest dla przedsiębiorstwa najistotniejsze.

Źródło: Profill.com.pl