Niełatwo aktualnie znaleźć dobrze płatną pracę

Ciężko dzisiaj znaleźć opłacalną posadę. Młode osoby, którzy ukończyli studia borykają się z tym problemem. Nierzadko ma miejsce, że świeżo po studiach absolwent nie znajduje pracy bardzo długi czas, lub wykonuje inny zawód, który wcale nie jest związany z kierunkiem, jaki studiował. Przyczyn tego zjawiska jest bardzo dużo. W głównej mierze aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że praktycznie każdy młody człowiek idzie na studia, na ogół uczelnie są bezpłatne, przynajmniej jeden fakultet. Ponadto szefowie biur zatrudniają tylko osoby z wyższym wykształceniem.

praca

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Dochodzi nierzadko do sytuacji, kiedy pracodawca oczekuje od osoby, którą pragnie zatrudnić na stanowisku kasjera nie tylko ukończonych studiów, ale również władania obcymi językami na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Ukończenie studiów w dzisiejszych czasach nie jest czymś prestiżowym, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech kierunków, najlepiej z wyróżnieniem, w dodatku dobrze, aby absolwent umiał co najmniej dwa obce języki na poziomie komunikatywnym i naturalnie przydało by się, aby miał już jakąś praktykę w pracy, chociażby niezwiązanym ze studiami. Wówczas na pewno dostanie dobrą pracę.

Jednak niestety nie każdy młody człowiek ma na tyle siły i zdolności, żeby być w stanie tyle zrobić. Wielokrotnie obronienie się na jednym kierunku stwarza wiele trudności i młody człowiek kończy uczelnię wyższą bez dodatkowych sukcesów, znajduje się w sytuacji, gdzie trudno będzie mu dostać dobrą pracę, a już na pewno w wyuczonym zawodzie.
Więcej o pracy na

praca

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkiem oczywiście są studia bardzo przyszłościowe jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość profili jednak, szczególnie humanistycznych, mimo że kształci intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie gwarantuje łatwego sukcesu zawodowego. Ludzie po takich studiach często są w ciężkiej sytuacji niejako podwójnie – pragnąc rozwijać się intelektualnie muszą robić to po pracy, ponieważ praca jaką mogą dostać, przy czym też z trudem, to zazwyczaj zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Należy mądrze przemyśleć swoje priorytety przed wyborem uczelni oraz zastanowić się nad swoimi możliwościami. Trzeba poczytać o badaniach rynku pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, należy pomóc sobie dobrymi wynikami badań. Być może niejeden z nas odnajdzie się bardziej wykonując na przykład zawód kucharza. Praca Jaworzno okaże się korzystniejsza pod względem wynagrodzenia oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.