Diabeł tkwi w szczegółach

We wszystkich lokalach gastronomicznych jest menu. Jednak nie każda karta dań i napojów, jakie podają gościom lokale gastronomiczne może nas oczarować. Część kart dań wołają wręcz o to by wyrzucić je do śmieci. Właściciele takich miejsc powinni zadbać o to, żeby karta menu była ładna i schludna.

wnętrze restauracji

Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chcemy jeść w miejscach, gdzie karta menu wygląda tak jakby od dziesięciu lat nikt go nie zmieniał. Jednak musimy go dotknąć, by wybrać coś, co chcemy zjeść. A jeżeli już sam widok kartę sprawia, że jeść nam się odechciewa to raczej nie będziemy mieli chęci też w takim miejscu czegokolwiek wziąć do ust. Tak, wić czasem dobrze zrezygnować z bogatej kart dań i zrobić menu na zalaminowanych kartkach. Do tego dostawić tablicę z napojami za barem, przy którym można składać zamówienia i wszystko stanie się ładne i przejrzyste i na pewno o wiele bardziej przyciągające klientów niż zatłuszczone menu. Zwróćmy też pod rozwagę to, czy może poza niestosownym menu, zasłonki też nie potrzebują zmiany a okna umycia.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej wina białe półwytrawne na ten wątek – informacje okażą się zapewne niesamowicie wciągające, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Takie detale w ogromnym stopniu wpływają na odbieranie restauracji. Co istotne cena zmian w tej kwestii nie jest duży, więc dobrze o nich pomyśleć.

Przyprawniki

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednie podanie przypraw
Na stolikach w restauracjach często da się zauważyć serwetki w mniej lub bardziej udanym serwetniku i przyprawy, które często stoją sobie tak jakby ktoś je tam zostawił dawno temu i o nich zapomniał. Jeżeli chcielibyśmy by nasz lokal przyciągała klientów warto zadbać o wszystkie szczegóły w tym o przyprawniki. Jeśli otrzymujemy od dystrybutora jakiś produktów przyprawniki i dodatkowo jeszcze serwetniki, to dobrze by na wszystkich stoliku były takie same zestawy. A najtrafniejszym rozwiązaniem jest kupno takich samych przyprawników i serwetników na każdy stoły w jakimś ładnym kolorze bez zbędnych liter reklamujących jakiś koncern. Postarajmy się o to, żeby miejsce, do którego wchodzi głodny człowiek naprawdę przyciągało nie jedynie dobrym jedzeniem, ale też fajnym wystrojem. Postarajmy się, by każda osoba wchodzący do naszego lokalu czuła się przyjemnie już od chwili przekroczenia progu. Diabeł tkwi w szczegółach, więc pamiętajmy, że dobry przyprawnik to nie jedynie sól i pieprz, a również oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie pasowała do atmosfery restauracji, knajpy i serwowanych w nim dań.