Mazury- doskonałe miejsce na wakacje z bliskimi w pięknej okolicy, pełnej lasów oraz wspaniałych jezior

Jeżeli poszukujemy idealnego miejsca na podróż w naszym kraju, zwróćmy uwagę na Mazury. Ta piękna kraina geograficzna na pewno zachwyci nasze serce i z chęcią powrócimy w ten rejon po raz kolejny.

Mazury to niezwykle popularny kierunek, na który decydują się turyści z całego kraju. Piękne jeziora, lasy jak również bogactwo kulturowe tego rejonu rok rocznieco roku przyciąga wielu turystów. Wyprawę po Mazurach warto rozpocząć od Olsztyna, który jest doskonałym miejscem na nocleg w trakcie podróży. Kiedy potrzebny jest nam hotel Olsztyn proponuje nam mnóstwo obiektów, w których można przenocować tudzież posilić się wyśmienitym posiłkiem. Gdy już spożyjemy przepyszne śniadanie i opuścimy pokoje w pensjonatach czy też hotele Olsztyn zachwyci nas przepiękną architekturą tudzież zabytkami. Najczęściej zwiedzany przez turystów jest zamek a także katedra. Obydwa obiekty wybudowane są w stylu gotyckim, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla przyjeżdżających do Olsztyna turystów. Olszyn to również wiele jezior, które otaczają miasto z każdej strony i popularne w całej Polsce planetarium, które może być doskonałą rozrywką tak samo dla dzieci jak również dla rodziców.

hotel

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością najbardziej interesujące na Mazurach są rejsy po zbiornikach wodnych. Wspaniałe lasy jak również szlaki sprawią, iż wakacje w tym regionie będą niezapomniane. W czasie okresu wakacyjnego można uczestniczyć w spływie po rzece Łynie. W pobliżu Olsztyna znajduje się miejscowość Olsztynek, w którym można podziwiać eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego. Wycieczka w takie miejsce na pewno będzie mądrą lekcją historii zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kiedy jesteśmy fanami wędkarstwa można zdecydować się na urlop nad jeziorem Kalwa. W tym miejscu w zupełnej ciszy jak również spokoju łowione są jedne z najokazalszych ryb. By móc wędkować w tym miejscu trzeba zakupić odpowiednie pozwolenie. Więcej na stronie

Wakacje na Mazurach mogą być wspaniałym przeżyciem dla każdego, kto lubi krajobrazy pełne jezior a także lasów. To także raj dla wędkarzy, żeglarzy oraz miłośników średniowiecznej historii, którą można dokładniej poznać odwiedzając muzea przykładowo w okolicy Olsztyna- stolicy województwa.