Mazury- doskonałe miejsce na wakacje z bliskimi w pięknej okolicy, pełnej lasów oraz wspaniałych jezior

Jeżeli poszukujemy idealnego miejsca na podróż w naszym kraju, zwróćmy uwagę na Mazury. Ta piękna kraina geograficzna na pewno zachwyci nasze serce i z chęcią powrócimy w ten rejon po raz kolejny.

Mazury to niezwykle popularny kierunek, na który decydują się turyści z całego kraju. Piękne jeziora, lasy jak również bogactwo kulturowe tego rejonu rok rocznie
co roku przyciąga wielu turystów. Wyprawę po Mazurach warto rozpocząć od Olsztyna, który jest doskonałym miejscem na nocleg w trakcie podróży. Kiedy potrzebny jest nam hotel Olsztyn proponuje nam mnóstwo obiektów, w których można przenocować tudzież posilić się wyśmienitym posiłkiem. Gdy już spożyjemy przepyszne śniadanie i opuścimy pokoje w pensjonatach czy też hotele Olsztyn zachwyci nas przepiękną architekturą tudzież zabytkami. Najczęściej zwiedzany przez turystów jest zamek a także katedra. Obydwa obiekty wybudowane są w stylu gotyckim, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla przyjeżdżających do Olsztyna turystów. Olszyn to również wiele jezior, które otaczają miasto z każdej strony i popularne w całej Polsce planetarium, które może być doskonałą rozrywką tak samo dla dzieci jak również dla rodziców.

hotel

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością najbardziej interesujące na Mazurach są rejsy po zbiornikach wodnych. Wspaniałe lasy jak również szlaki sprawią, iż wakacje i domki letniskowe w tym regionie będą niezapomniane. W czasie okresu wakacyjnego można uczestniczyć w spływie po rzece Łynie. W pobliżu Olsztyna znajduje się miejscowość Olsztynek, w którym można podziwiać eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego. Wycieczka w takie miejsce na pewno będzie mądrą lekcją historii zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Koniecznie zerknij tutaj (http://baltic-park.com.pl/) – to naprawdę gratka dla każdego sympatyka tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość na pewno da ci do myślenia.

Kiedy jesteśmy fanami wędkarstwa można zdecydować się na urlop nad jeziorem Kalwa. W tym miejscu w zupełnej ciszy jak również spokoju łowione są jedne z najokazalszych ryb. By móc wędkować w tym miejscu trzeba zakupić odpowiednie pozwolenie. Więcej na stronie

Wakacje na Mazurach mogą być wspaniałym przeżyciem dla każdego, kto lubi krajobrazy pełne jezior a także lasów. To także raj dla wędkarzy, żeglarzy oraz miłośników średniowiecznej historii, którą można dokładniej poznać odwiedzając muzea przykładowo w okolicy Olsztyna- stolicy województwa.