Gdzie na Sylwestra

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Nadchodzi Sylwester – wigilia Nowego Roku świętowana każdego roku od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, organizowania dużych zabaw oraz wydawania nieprzyzwoitych sum na widowiskowe pokazy fajerwerków i hektolitry wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe eskapady z rodziną lub przyjaciółmi, łączące w sobie uprawianie zimowych sportów oraz spędzenie sylwestrowej nocy na balu urządzonym w poetyckiej, niecodziennej scenerii. Często też sposobem na spędzenie tego jedynego w swoim rodzaju okresu jest wyjazd do jednego spośród dużych polskich miast na koncerty organizowane co rok na ich rynkach. Cudownie jest wyrwać się na jakiś czas od normalności, zabawić i rozerwać, ale na początku trzeba wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które warto wziąć pod uwagęŻeby Sylwester 2013 był jedyny w swoim rodzaju, musimy dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Można pójść po najmniejszej linii oporu i wybrać oklepane już Zakopane, ale istnieje przecież wiele innych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych terenów kraju jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest zbliżony do Alpejskiego- ze względu na odpowiednie warunki ciśnieniowe organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych krwinek, co finalnie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co ważne zaleganie śniegu na tamtejszych stokach jest niemal 100%-owa. Kolejna górska miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i ulokowany tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy satysfakcjonującą okolicą powinny być też Bieszczady, które, chociaż nieczęsto wymieniane, są dość dobrym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za nartami nie przepadają, oryginalną propozycją jest sylwester na Podlasiu. Obszar ten jest pełna lasów i jezior oraz małych wsi i niewielkich miasteczek. Największy spośród nich jest Białystok. Także województwo mazowieckie oferuje dobrą zabawę w Sylwestra. Fani muzyki mogą wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie rokrocznie organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich oraz zagranicznych muzyków.

Gdzie nocowaćDo wyboru mamy oczywiście hotele i pensjonaty. Często znajdują się one zaraz przy stokach, co znacznie umila pobyt. Dość dobrym i tanim rozwiązaniem jest także skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, zależy jedynie od nas samych i od zasobności naszego portfela.

Gdzie szukać ofert???Najwięcej propozycji odnajdziemy w Internecie. Na stronach Hoteli lub na portalach z propozycjami dużej ilości hoteli oraz pensjonatów (przykładowo – umieszczane są nie tylko cenniki i dostępność pokoi, ale też jedyne w swoim rodzaju oferty na Sylwestra, takie jak przykładowo okresowe promocje cenowe albo propozycje balów urządzanych przez gospodarstwo agroturystyczne. Aby znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas regionu musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka czy też Bieszczady sylwester. Następnie musimy jedynie wybrać odpowiadającą nam propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.