jakimi metodami najefektywniej jest wspomagać lokalny biznes?

Wsparcie finansowe płynące z urzędu miasta lub z Unii Europejskiej nie jest jedynym rodzajem wsparcie, jakiego potrzebują małe, lokalne inicjatywy. Każdy doświadczony biznesmen posiada tę wiedzę, że podstawą każdej firmy, nawet o charakterze lokalnym jest celna reklama.

Wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu kompleksową działalnością zajmują się firmy poligraficzne oraz agencje reklamowe. Można w nich wykonać zarówno wizytówki (zobacz gdzie złożyć zamówienie: wydruk wizytówek we Wrocławiu), jak i druki reklamowe na dużym bądź małym arkuszu, ale też usługi związane z promowaniem marki. Na przykład kolportaż ulotek, albo reklamę ambientową. Wszystko zależy od zasobności portfela przedsiębiorcy.

Najważniejsze działania reklamoweNajbardziej istotne to być rozpoznawalnym w skali regionalnej. Żeby osiągnąć ten efekt, nie wystarczy korzystna oferta i dobre umiejscowienie siedziby. Należy w jakiś sposób zareklamować zalety swojego biznesu. W tym aspekcie zazwyczaj wykorzystywane są ulotki. Jest to najprostsza i najtańsza postać reklamy, przy wykonywaniu większej ilości tego typu materiałów, koszty odpowiednio spadają. Powyżej kilkuset sztuk jednostkowa cena produkcji wynosi już około kilkunastu-kilkudziesięciu groszy. Należy zadbać o wysokiej jakości projekt graficzny, zwracający uwagę potencjalnego klienta. Takie usługi często oferuje drukarnia (zobacz: drukarnia we Wrocławiu), która zajmuje się produkcją różnego rodzaju ulotek. Przy zamówieniu rozbudowanej usługi można liczyć na negocjację cenową, lub uzyskać zgodę na kolportaż wliczony w koszt.

Przestrzeń dla przedsiębiorców
Jak dowodzą rankingi, w niektórych regionach łatwiej o prowadzenie swojej działalności. Związane jest to z uproszczeniami formalności i ograniczeniem czasu oczekiwania na przyznanie numeru regon czy innymi udogodnieniami, wprowadzanymi przez urząd miasta. Bardzo ważne są też dotacje, o które można się ubiegać w lokalnym urzędzie miejskim. Oprócz tego, niektóre miasta ułatwiają życie lokalnym spółkom wykonując dla nich usługi księgowe, czy przydatne porady (zobacz zawieszenie firmy  ) prawne – zupełnie darmowo. Jak wykazują rankingi, najbardziej przyjaznym dla posiadaczy firm miastem Polski jest Wrocław. Założenie i kierowanie działalnością jest tutaj najprostsze w całym kraju, oferta dotacji i usług jest tutaj również najbogatsza w całym kraju.