Za Nowym Targiem nie czeka się z utęsknieniem… dopóki się stąd nie wyjedzie

Zima, sezon wiosenny, lato, sezon jesienny – każda pora roku w stolicy Podhala i okolicach ma niepowtarzalny charakter, każda jest prześliczna i każda ujmuje różnorodnymi rozrywkami. W stolicy Podhala nie brakuje wabików architektonicznych z różnorodnych dziedzin życia. Budynek hotelowy Nowy Targ, dobrze usytuowany, uraczy gości dobrą góralską kuchnią i góralską hojnością.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com
Zimą, Nowy Targ ściąga zawodników i zwolenników z całej Polski na bieg podhalański. Rok w rok, w biegu startują zarówno amatorzy jak i zawodowi sportowcy, entuzjaści narciarstwa biegowego.

Dodatkową atrakcją udziału w biegu jest możliwość podziwiania najpiękniejszych zakątków terenu u podnóża Tatr. Dla osób, którzy przedłużają pobyt, by pooddychać czystym górskim powietrzem, tutejsi mieszkańcy przygotowują cudowną rozrywkę – udział w kuligu. Odkąd miasto oddało do używania kładkę na potoku Biały Dunajec, zwłaszcza wiosną pokazuje się w tym miejscu duża ilość spacerujących turystów. Stąd w zależności od zainteresowań możemy skierować się w kierunku garaży dla samolotów miejscowego aeroklubu, albo zagłębić się w lasy Boru na Czerwonem i oglądać tutejszy rezerwat torfowiska. ukoronowaniem spacerów jest platforma widokowa, z której możemy popatrzeć na stolicę Podhala oraz przyjrzeć się ogromnej panoramie Tatr.

Tatry wiosenną porą przedstawiają się najlepiej. W sezonie letnim trasy narciarskie zamieniają się w raj dla rowerzystów.

Tak samo niebanalne publikacje dotyczące nakreślanej problematyki znajdziesz tutaj – sprawdź więcej w tym omówieniu (https://btzielonadolina.pl/spacer-w-chmurach). Poznasz taką kwestię pod innym kątem.

Dla rowerzystów, którzy mają nieco więcej wprawy fizycznej zorganizowano górskie trasy dla miłośników wycieczek rowerowych , dzięki którym zobaczymy górzyste zakamarki Nowego Targu. Przemierzając rowerem po wytyczonych trasach możemy wybrać nieco bardziej skomplikowany odcinek i sprawdzić się pokonując trudności dotrzeć na szczyt góry Dział. Z tego wzniesienia możemy cieszyć się panoramą Słowackich Tatr Wysokich, z wszystkimi najistotniejszymi szczytami – Łomnicą, Lodowym i samym Gerlach.

Nie masz ochoty zakończyć intrygującego zagadnienia na jednym artykule? W takim razie zachęcamy do następnych – kliknij w link i przejdź na analogiczną witrynę.

A po polskiej stronie zachwycać się widokiem Tatr ze Świnicą i Kasprowym.