Kim jest tajemniczy klient i na czym polega jego praca?

Czasami w anonsach o pracę możemy spotkać się z ofertą tajemniczego klienta. Jest to praca, która nie jest dobrze znana szerszej grupie ludzi. Na czym zatem ona polega? Co zaliczymy do głównych zadań tego rodzaju osoby?

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock
Tajemniczy klient jest specjalnie przeszkolonym pracownikiem, który wynajmowany jest w celu sprawdzenia, jak przedstawia się obsługa w punktach sprzedażowych, salonach jak i innych miejscach, w których mamy styczność z pracownikami odpowiadającymi za zachęcenie klienta do zakupu konkretnego produktu.

Kompetentna osoba, która jest zatrudniona na stanowisku tajemniczego klienta odpowiada za wykonywanie anonimowych audytów, które mają dać odpowiedź na zasadnicze pytanie, czy sprzedawcy postępują według ustalonych wytycznych, które są im prezentowane na specjalistycznych kursach. Tajemniczy klient (zapoznaj się z informacją: na naszej stronie) na ogół wciela się w rolę typowego klienta, jednakże w przeciwieństwie do niego zwracać on musi baczną uwagę na detale, które dla gro ludzi nie są ważne. Przeważnie posiada on stosownie opracowany formularz, na którym ma wypunktowane, jakie zachowania powinny przejawiać się u sprzedawcy. Wbrew temu co by mogło się wydawać jest ich wiele, i każde powinno mieć miejsce w trakcie obsługi klienta. Zadaniem tajemniczego klienta jest ich wychwytywanie. Do jego zadań należy również przedstawienie opinii na temat tego, co spotkał w sklepie. Punktowana jest ogólna czystość sklepu, a także prezencja ekspedienta. Wszystko dzisiaj ma duże znaczenie.

Każde badania marketingowe (wejdź: na tym portalu) zwracają uwagę na to, że prawidłowo wykonane szkolenie z branży obsługi klienta może przynieść dobre rezultaty, które w prostej linii przełożą się na zyski ze sprzedaży.http://kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod/ adwokat warszawa rozwódPoświadczają to specjalistyczne badania, które mają na celu zweryfikowanie poziomu zadowolenia klientów. Są one przeprowadzane w miarę systematycznie, w celu przeanalizowania obecnych preferencji dostrzegalnym na rynku. Na jego podstawach niejednokrotnie powstają raporty, które wpływają w dużym stopniu na nową strategię dystrybucji a także promocji. Badania marketingowe jak zatem można zauważyć mają duże znaczenie w gro przypadkach i dlatego przykłada się do nich znaczną wagę.