Jakim sposobem najlepiej wypełnić obowiązek corocznego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego pracującego będzie złożenie do określonego dnia zeznania podatkowego. Dotyczy to tak naprawdę każdego, kto osiągnął w poprzednim roku kalendarzowym jakiś dochód. Ustawodawcy przewidzieli maksymalny czas na dopełnienie tego obowiązku na koniec kwietnia, i przekroczenie tego dnia będzie się wiązało z dużymi konsekwencjami.

Księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Za nieterminowe złożenie zeznania możliwe są nawet dotkliwe kary finansowe, a z pewnością konieczne będzie tłumaczenie się przed urzędnikami z przyczyny swojego zaniedbania. Czasu na dostarczenie pitu jest dostatecznie dużo, bo aż do końca kwietnia, więc chyba każdy powinien bez problemów zdążyć ze wszystkim. Tylko jakiś poważniejszy wypadek losowy będzie pewnym usprawiedliwieniem niedostarczenia zeznania, lecz i tak wiązać się to będzie z obowiązkiem złożenia wyjaśnienia. Z tego też powodu nie warto zostawiać sobie wypełniania deklaracji na ostatnie dni kwietnia, bo jeśli przydarzy coś nieplanowanego, to mogą się pojawić problemy z powodu spóźnienia.

Rozliczenie PIT online

Autor: Eleleleven
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj są co przynajmniej trzy opcje na dostarczenie wypełnionej deklaracji do urzędu. Nadal jednym z najchętniej wykorzystywanych jest po prostu zaniesienie dokumentów samemu i zostawienie w okienku.

Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w niniejszym artykule są godne polecenia, kliknij tu – ten użyteczny portal także Cię zaintryguje.

Jeżeli nie będzie się tego robić w ostatnich dniach kwietnia, to raczej nie zajmie zbyt dużo czasu, a poza tym będzie można powyjaśniać wszystkie wątpliwości, jeżeli ktoś je będzie miał. Osoby mające nie po drodze do urzędu skarbowego będą również mogły przesłać zeznanie za pomocą listu poleconego. Ponieważ za datę dostarczenia uznaje się datę ze stempla, to często wykorzystują tę metodę osoby spóźnialskie, wysyłające wszystko w ostatnim dopuszczonym prawem dniu. Obecnie bardzo dużo ludzi wykorzystuje też internetowy sposób składania deklaracji. Jak pokazują ostatnie lata, pit (zobacz pity za rok 2018) 37 online jest coraz bardziej popularną formą rozliczania się z urzędem skarbowym, szczególnie pośród nowoczesnych, młodych osób – . Wszystko sprowadza się do ściągnięcia specjalnego programu, wypełnienia zeznania i wysłania do odpowiedniego urzędu.