Dlaczego wypełnianie druków PIT-37 sprawia Polakom tak wiele problemów

Rokrocznie Polacy pracujący na umowach, jak i ci na rentach, stają przed obowiązkiem wypełnienia blankietu PIT-37, a potem złożenia go w odpowiednim urzędzie. Chociaż doświadczony księgowy w mig upora się z wstawieniem cyfr oraz liter w wyznaczone kratki, to niektórzy są w stanie niemalże całymi godzinami zastanawiać się nad obliczeniami.

Ile kobiet, tyle historyjek, a i małżonkowie zapewne chcieliby również dołożyć swoje trzy grosze. Tak czy inaczej, kiedy jedni bez trudności radzą sobie z sumowaniem określonych kwot, to drudzy zlecają przyjaciółkom czy księgowym zatrudnionym w biurach rachunkowych wykonanie wspomnianych czynności. A tak naprawdę, to najprawdopodobniej każdego z nas opanowują jakieś wątpliwości, gdy bierzemy do ręki długopis i niewypełniony druk.

prawo
Najwięcej kłopotów sprawia interpretacja aktów prawnych, a także fakt, że szary podatnik nigdy nie jest pewny aktualności swojej wiedzy w podanym zakresie.

Przejdź do artykułu, który jest pod tym linkiem oraz czytaj więcej dobry adwokat w Zabrzu na ów temat, który najwidoczniej Cię zainteresował. Nie czekaj!

Jeśli komuś nie należą się żadne odliczenia od podatku, to wpisze w wyszukiwarkę frazę pity 2015 program i dzięki zainstalowanym aplikacjom ma szansę własnoręcznie uzupełnić druk w postaci elektronicznej. A jeżeli ktoś ma pod opieką trójkę dzieci, niskie dochody, korzysta z internetu lub przekazał datki na cele dobroczynne i posiada odpowiednie pokwitowanie, ten zapewne będzie chciał skorzystać z przysługujących mu ulg, więc będzie poszukiwał osoby, która udzieli sensownych wskazówek – . A pamiętajmy, że pity wypełnia się tylko raz w roku, zatem po upływie kolejnych 12 miesięcy już mało co zostaje w pamięci z przekazanych wcześniej wyjaśnień. Podsumowując można by powiedzieć, że jeżeli ktoś nie umiał wypełnić druku PIT-37 w 2014 r., to i pit2015 będzie najprawdopodobniej uzupełniony przez kompetentną osobę.

pit online

Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów do zadowolenia z dobrze wykonanej pracy, polegającej na wypełnianiu rubryk w druku PIT-37, zapewne nie będą mieć także artyści – .

Zaciekawiły Cię informacje podmiot prawa autorskiego zaprezentowane w tym wpisie? Bardzo przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Zarówno malarze, jak i skrzypaczki czy poeci nie mają zbyt wiele czasu, żeby myśleć o tak trywialnych dla nich sprawach, jak obowiązkowe rozliczenie się ze skarbówką. Pit2015 może stać się dla nich powodem niebagatelnych tarapatów, gdyż artyści zwykli żyć w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości, a nadmierne skoncentrowanie się tylko na fotografowaniu czy komponowaniu powoduje, że dana osoba zapomina o tym, że dzień 30 kwietnia minął kilka tygodni temu.