Czym są nowe analizy dla przedsiębiorstw? W jaki sposób mogą pomóc zrozumieć oczekiwania klientów oraz powiększyć zyski?

W świecie analityki jakiś czas wstecz wyklarowało się pojęcie big data. Pojęcie to oznacza tendencję do szukania i czerpania korzyści z wartości biznesowej, która widoczna jest w coraz większych jak i wciąż lepiej dostępnych różnych danych. Pochodzą one ze sporej ilości miejscu, najczęściej spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory całkiem odrzucanych i nie branych pod uwagę, jako źródła informacji, które mogą być ważne. Jak wskazuje jednak praktyka te informacje są niesamowicie przydatne, szczególnie z biznesowego punktu widzenia.

analiza

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób jesteśmy w stanie podejmować coraz lepsze decyzje biznesowe – zobacz Jak niektórzy uważają, to po prostu kolejny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, jakiego można było się spodziewać. Jeszcze niedawno wystarczająca okazywała się po prostu wiedza na temat działania organizacji, szukało się przewag biznesowych w dobrej organizacji procesów w biznesie, raportowało operacyjnie – wszystko to składało się na bardziej lub mniej efektywne działania.

Kolejnym krokiem było poszukiwanie trendów w posiadanych zbiorach danych, analiza danych, przeglądanie przyczyn zachodzących wydarzeń – zobacz informacje. W taki sposób tworzyły się również pierwsze hurtownie danych. Miało to rzecz jasna związek z ewoluowaniem platform z bazami danych, zaczęły także powstawać specjalizowane narzędzia do analizowania, jakie pomagały w odkrywaniu tego typu wzorców. Dziś natomiast ciężko wyobrazić sobie gromadzenie ważnych danych bez big data. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą złożoności systemów ekonomicznych, w których obrębie działają największe przedsiębiorstwa.

Jeśli przedkładana tu problematyka to Twój konik – wyraź opinię (http://www.cadsol.pl/pl/produkty/3dexperience) na ten temat. Twój komentarz bez wątpienia dla redaktora się liczy.

Trzeba zauważyć, iż łańcuch wartości, jakich chcą one dostarczyć klientom ogromnie się wydłuża, tak wiec zwykłe promowanie artykułu już nie wystarczy.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj więc dostarczane są nie jednie usługi i produkty, lecz przede wszystkim kompletny zestaw doświadczeń. Pozwala to na większe marże jak i wyższą lojalność osób korzystających z naszych usług.

Przedstawiana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu zus od dochodów 2020, który opisuje zbliżone zagadnienia.

Takie rozbudowanie łańcucha wartości powiększa zakres informacji, z którymi normalnie trzeba się zmierzyć w procesie podejmowania decyzji. Każda zatem z firm, która myśli o dystrybucji jak najlepszych artykułów, jak również o zdobywaniu coraz większych dochodów, bezwzględnie powinna używać big daty.