Czym są nowe analizy dla przedsiębiorstw? W jaki sposób mogą pomóc zrozumieć oczekiwania klientów oraz powiększyć zyski?

W świecie analityki jakiś czas wstecz wyklarowało się pojęcie big data. Pojęcie to oznacza tendencję do szukania i czerpania korzyści z wartości biznesowej, która widoczna jest w coraz większych jak i wciąż lepiej dostępnych różnych danych. Pochodzą one ze sporej ilości miejscu, najczęściej spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory całkiem odrzucanych i nie branych pod uwagę, jako źródła informacji, które mogą być ważne. Jak wskazuje jednak praktyka te informacje są niesamowicie przydatne, szczególnie z biznesowego punktu widzenia.

analiza

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób jesteśmy w stanie podejmować coraz lepsze decyzje biznesowe – zobacz Jak niektórzy uważają, to po prostu kolejny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, jakiego można było się spodziewać.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy (https://it-solve.pl/software-house-warszawa/) naszego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Jeszcze niedawno wystarczająca okazywała się po prostu wiedza na temat działania organizacji, szukało się przewag biznesowych w dobrej organizacji procesów w biznesie, raportowało operacyjnie – wszystko to składało się na bardziej lub mniej efektywne działania.

Kolejnym krokiem było poszukiwanie trendów w posiadanych zbiorach danych, analiza danych, przeglądanie przyczyn zachodzących wydarzeń – zobacz informacje. W taki sposób tworzyły się również pierwsze hurtownie danych. Miało to rzecz jasna związek z ewoluowaniem platform z bazami danych, zaczęły także powstawać specjalizowane narzędzia do analizowania, jakie pomagały w odkrywaniu tego typu wzorców. Dziś natomiast ciężko wyobrazić sobie gromadzenie ważnych danych bez big data. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą złożoności systemów ekonomicznych, w których obrębie działają największe przedsiębiorstwa. Trzeba zauważyć, iż łańcuch wartości, jakich chcą one dostarczyć klientom ogromnie się wydłuża, tak wiec zwykłe promowanie artykułu już nie wystarczy.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj więc dostarczane są nie jednie usługi i produkty, lecz przede wszystkim kompletny zestaw doświadczeń. Pozwala to na większe marże jak i wyższą lojalność osób korzystających z naszych usług.

Przedstawiana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu zus od dochodów 2020, który opisuje zbliżone zagadnienia.

Takie rozbudowanie łańcucha wartości powiększa zakres informacji, z którymi normalnie trzeba się zmierzyć w procesie podejmowania decyzji. Każda zatem z firm, która myśli o dystrybucji jak najlepszych artykułów, jak również o zdobywaniu coraz większych dochodów, bezwzględnie powinna używać big daty.