Parę przydatnych wskazówek na temat tego, jaki będzie najlepszy tort na swoje wesele

W czasie weselnych przygotowań pamiętać także trzeba o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem całej uroczystości, i sporo par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Bowiem o ile w przypadku standardowego menu raczej trzeba uważać, tak żeby wszystkim odpowiadało, o tyle w przypadku tortu można sobie pozwolić na pewne szaleństwo. Szczególnie jeżeli ktoś wpadł na jakiś niebanalny pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, jaki ten pomysł będzie w stanie zrealizować. Jeśli chodzi o torty weselne najważniejszy jest ich wygląd.

Kiedy o północy pojawi się na sali wysokie na kilkadziesiąt centymetrów dzieło cukierniczej sztuki, z niezwykłymi dekoracjami, na pewno zrobi to zdecydowanie większe wrażenie, niż zwykłe okrągłe torty z lukrem na górze i kilkoma kwiatkami. Aktualnie ślubna moda wręcz wymaga, aby zadziwić weselnych gości wyglądem tortu, dlatego też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, którzy potrafią robić tego typu torty. A jeszcze lepiej będzie, jeżeli ślubny ciastku (polecamy serwis internetowy) nie tylko doskonale będzie się prezentował, lecz równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze przy zamawianiu tortu jest wyszukanie dobrego wykonawcy – kontynuuj. Każdy z nich będzie miał inny styl ozdabiania i dekorowania, i torty każdego z nich będą smakować odmiennie. Warto zanim się podejmie ostateczną decyzję zobaczyć parę miejsc, dzięki temu będzie się mieć rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Aktualnie moda podąża w stronę coraz większej liczby pięter, niektórym nie wystarczają już trzy i wybierają wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach faktycznie taki tort (źródło artykułu) się sprawdzi, jednak na małych kameralnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś małego.

Mimo tego, że sporo par przede wszystkim stawia na wygląd, to mimo wszystko o smaku nie można zapomnieć. Należy unikać ciężkich, bardzo słodkich mas, zdecydowanie lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeśli jest taka możliwość, to zdecydować się można na tort w kilku smakach. Przez to nie będzie problemu, że jakiś smak komuś nie będzie pasował, to na pewno znajdzie jakiś odpowiedni dla siebie.