O czym należy pamiętać wybierając się na ekspedycję survivalową

Wielu ludzi intensywnie spędza czas na łonie natury. W zależności którą postać działalności człowiek podejmuje, to w otoczeniu przyrody można bardzo ciekawie spędzić wolny czas. Teraz chcielibyśmy opowiedzieć o zajęciu, jakie jest nazywane survivalem. Jest to coś więcej niż pasja, bowiem człowiek wybierający się na podróże survivalowe w pełni poddaje się naturze. Na takiej wyprawie człowiek je, spi i wędruje bez użycia najnowocześniejszych gadżetów, które zaistniały w dzisiejszych latach.

wyprawa w góry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najbardziej przed rozpoczęciem wyprawy człowiek zaopatruje się w wszelkiego rodzaju sprzęt: ostrze, namiot, hamak, termos vacuum, czy różnego rodzaju przyborniki: do przyrządzania ryb, do szycia. Jak najbardziej opisane sprzęty to nie jedyne przyrządy jakie należy zabrać na taką wyprawę. Jednocześnie należy wspomnieć, że sprzęt typu nóż czy termos vacuum, to nie wzięte z domu przyrządy a specjalistyczny sprzęt zakupiony w sklepach survivalowych. Nóż do wypraw survivalowych jest dłuższy, bardziej ostry oraz posiada dodatkowe funkcjonalności.

Tymczasem termos vacuum różni się od zwykłego termosu tym, iż ma kolejne zabezpieczenia przed stłuczeniem a także może dużo dłużej podtrzymywać ciepło. Przykładowo wlewając do termosu vacumm płyn o ciepłocie 98 stopni, może on podtrzymać ciepło siedemdziesięciu pięciu stopni po 12 godzinach a także 60 stopni po dwudziestu czterech godzinach. Jak już wiadomo co zabrać ze sprzętu to warto dopowiedzieć jeszcze parę słów o żywności jaką trzeba ze sobą zabrać. Jak najbardziej o ilości zabieranej żywności decyduje czas na jaki zamierzona jest podróż. Na wyprawę survivalową trzeba zabrać tylko i wyłącznie suche produkty, ponieważ nie ma gdzie trzymać innego rodzaju produkty.

Przejdź na kolejną witrynę i dowiedz się także sporo o podobnej tematyce. Pod poniższym adresem przygotowaliśmy dla Ciebie niemało wątków.

Jednocześnie znakomitym rozwiązaniem jest tak zwana żywność liofilizowana, czyli wysuszana po zamrożeniu.

Z takiej żywności wyciąga się od siedemdziesięciu do 95 procent zawartości , co powoduje, iż taka żywność jest w stanie bardzo długo zachować swe właściwości odżywcze. Żywność liofilizowana jest bardzo leciutka i do tego bardzo szybko wchłania wodę (aby nadać jej swój oryginalny smak i właściwości odżywcze), lecz musi być zalewana wrzątkiem. Żywność taka jest dośćdroga, dlatego decydując się na wyprawę, warto zastanowić się nad odpowiednią jej ilością.