Talerze pełne elegancji które przysparzają posiłkom uroku, czyli porcelana nie tylko od święta

Smacznie sporządzone danie smakuje jeszcze lepiej gdy podawane jest na eleganckich talerzach. Nie tylko od święta zasiadamy do zastawionego stołu, obfitego w domowe posiłki – wystarczy oczekiwana impreza z przyjaciółmi, imieniny, czy np. chrzest. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć zastawy elegancko dobranej i przygotowanej.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Najważniejszym elementem zastawy w podawanych obiadach są talerze. W najbardziej eleganckiej formie mamy talerze dekoracyjne, służące przede wszystkim kruchymprzegryzkom i ciasteczkom. Można na nich także kłaść przyprawy takie jak chrzan, ćwikła lub grzyby.

Interesujesz się owym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej (http://webtec.pl/grafika/) o tym wątku w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – kiedy rozchodzi się o porcelaną relatywnie wysokiej klasy. Talerze dekoracyjne służą nam także do kładzenia na nich owoców, co zamożniejsi nie wyobrażają sobie również zjedzenia obiadu na zastawie „podlejszego” gatunku. Estetyka na talerzach to także nowoczesność i niekonsekwencja. Mamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i zagięciami, np. w kształcie liścia. Na takowych postawimy pokrojonego wielkiego ananasa, piętrowy tort, pieczonego świniaka. Sprawdź tutaj: www.

Mamy talerze typowe do obiadów, talerz na jajka (wydzielone wgłębienia), małe talerzyki na kawę, herbatę i ciasteczka. Wiele możliwości wyboru i dopasowań pod względem spożywanego posiłku. Zastanówmy się jednak nad cudeńkami do spożywania jakie jesteśmy w stanie przygotować i podawać na tych talerzach. Czy wystarczają nam klasyczne typy talerzy, czy porcelana – jakby nie patrzeć ceremonialny standard – okaże się niezastąpiona pod świniaka, urodzinowe torty, małą czerwoną herbatę w dużej firmie? Tutaj nie liczmy na większą zmianę. Na co dzień możemy używać plastików, półmisków, lecz wyjątkowość dnia święta ( ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie powinno się odmawiać. Dla zaciekawionych więcej tutaj: Garneczki.

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez klasowej zastawy dobrej jakości uroczystości rodzinnej nie pomoże najstaranniej przygotowany obiad. Warto mieć te względy także przy czyszczeniu i myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Nawet drobne ryski i zabrudzenia na sztućcach, czy kieliszkach – wypatrzone przez gości, a co najmniej miłe, zasugerowane gospodarzom – przyniosą nam powód do wstydu i kompromitacji. Dosłowna „plama” będzie ciążyć nad gospodarzami bardzo długo.