Podstawowe zasady wyboru sali na zorganizowanie konferencji lub szkolenia

Jeśli w jakiejś firmie zostanie podjęta decyzja o zorganizowaniu konferencji, to kilku pracowników może mieć sporo pracy w najbliższym czasie. Zwłaszcza jeżeli dotychczas nic takiego nie robili, bo organizacja tego typu wydarzenia to przeważnie ogrom spraw do ogarnięcia. Najważniejszą z nich będzie wyszukanie miejsca, w którym konferencja zostanie zorganizowana. Jeżeli w firmowej siedzibie jest dobra sala, na jakiej można to będzie wszystko zrobić, to można to będzie wykorzystać, ograniczając sporo wydatków. Ale często takiej możliwości nie będzie, czy to z powodu miejsca, czy innych rzeczy, i wtedy należy jaką salę zwyczajnie poszukać. Jednak żeby można się było wziąć za to, to przede wszystkim należy ustalić liczbę uczestników, i dopiero wówczas zaczynać szukanie (sprawdź więcej). Sala konferencyjna Koszalin nie powinna być zbyt pojemna, bo ciężej może wtedy być z atmosferą. Lecz nie może być także za mała, oczekiwanie na to, że jacyś zaproszeni goście nie dojadą i wystarczy miejsca jest bardzo ryzykownym posunięciem.

sala

Autor: Jason Wohlford
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście ciężko jest zawsze precyzyjnie określić pojemność sali, więc z pewnością pewna liczba wolnych krzeseł będzie, ważne jest to, żeby nie było to więcej niż połowa. Następną istotną rzeczą jest położenie, bo od tego zależeć będzie konieczność zorganizowania jakiegoś transportu. Jeżeli będzie się decydować na sale konferencyjne Legnica w samym centrum, to większość zaproszonych powinna bez większego problemu dojechać tam sama (wejdź na stronę). Jeśli jednak miejscem takiego wydarzenia będzie położony gdzieś daleko, wygodny hotel, to o odpowiednim autokarze pewnie również trzeba będzie pomyśleć.

Koniecznie trzeba podczas wyboru dobrze się przyglądnąć oferowanemu w cenie wynajęcia wyposażeniu. Ważne, aby dostępne były wszystkie potrzebne sprzęty i urządzenia, to znaczy przede wszystkim sprzęt akustyczny, rzutniki i wyświetlacze. Jeśli konferencja miałaby trwać trochę dłużej, to należy również zadbać o odpowiedni katering. Mogą to być posiłki proponowane przez wynajmującego, a można również znaleźć kogoś, kto je dowiezie o odpowiedniej porze.