Gry rpg oraz inne to świetna rozrywka na wiele dni.

Jednym z najmocniej rozwijających się działów z branży rozrywki multimedialnej są gry na komputer. Corocznie wydawane są setki nowych gier, na które oczekują miliony miłośników na calutkim świecie. Jednakże większą popularnością cieszą się te tytuły, które są kontynuacją znanych i cenionych tytułów.

gry

Autor: Miłosz Gracz
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju tytuły posiadają wielu zagorzałych graczy, którzy zawsze potrafią czekać bardzo długi czas na nowiutką część ich ukochanej strzelanki, gry rpg czy także gry ekonomicznej albo symulatora pociągu. Największe gry posiadają już wyrobioną markę a ich fani mogą sporo wybaczyć twórcom, nawet gdy niekiedy w grze wystąpią błędy lub niedociągnięcia. Czasami bardziej jest ważny sam klimat albo rozmach fabuły, jak na przykład w takich tytułach jak Star Wars Old Republic, seria Total War albo też niejeden raz nagradzany polski Wiedźmin, który doczekał się już trzech gier a także sprzedał się w nakładzie setek milionów kopii, co jest wielkim sukcesem na skalę światową.

Co ważne, w tej elektronicznej rozrywce każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteśmy fanami strategii, to możemy przebierać w tytułach, które będą wysyłać nas do starożytności albo czasów I Wojny Światowej, czy też będziemy mieli możliwość dowodzić zastępami robotów i mechów na dalekiej planecie, której mieszkańcy zagrażają naszej planecie.

Natomiast jeśli uwielbiamy auta i kochamy oglądać wyścigi Formuły 1 albo inne rajdy, to zawsze mamy możliwość odnaleźć tytuły, które w bardzo wierny sposób odwzorują wszystkie auta, drogi czy też zachowanie pojazdów, za kierownicą których zasiądziemy.

gry

Autor: Miłosz Gracz
Źródło: http://www.flickr.com

Obok tego rodzaju standardowych tytułów w kategorii gier wyścigowych czy strategicznych, są jeszcze mnogie tytuły, które wydane zostały względnie niedawno. Tak zwane symulatory to branża gier, których celem jest jak najwierniejsze odwzorowanie zasad działania jakiegoś pojazdu, przedsiębiorstwa lub też na przykład gospodarstwa rolnego. Obok tych bardziej zaawansowanych, są również gry bardziej proste, ale nie mniej wciągające. Czasem są to tak świetne tytuły, że nawet te gry, które są wyższej jakości technicznie oraz fabularnie, nie są w stanie pobić ich popularności. Zwyczajne platformówki, prosta gra free aqua zoo a nawet zwykłe układanie klocków, może wciągnąć na wiele dni.