Ważkie wiadomości powiązane z pracą – dotacje dla firm, podatek kwartalny i urlop macierzyński

Coraz więcej osób myśli dzisiaj o założeniu własnej firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa może być niezmiernie korzystne oraz opłacalne, jednak nim zaczniemy zyskiwać jakieś profity, wcześniej sami musimy zainwestować. I tu rodzi się istotny kłopot – skąd wziąć pieniądze na założenie i prowadzenie przedsiębiorstwa. Na szczęście nie musimy radzić sobie z tym sami, ponieważ państwo proponuje użyteczną pomoc młodym firmom oraz przedsiębiorcom. Chcąc założyć firmę, zdołamy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm proponowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to wyśmienita szansa dla wielu biznesmenów, jacy pragną wkroczyć na polski (oraz być może w przyszłości też zagraniczny) rynek. Dziś istnieje mnóstwo modeli dotacji, o które zdołamy się starać, wskazane jest poznać się z nimi oraz dowiedzieć się, która z nich będzie dla nas w najwyższym stopniu zyskowna.

mama z dzieckiem

Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
Trymestralne rozliczanie podatku cieszy się aktualnie coraz większym zaciekawieniem . Jednakże podatek dochodowy kwartalnie zdołają rozliczać jedynie niektórzy, zapodatek (czytaj też podatek od środków transportowych)etniej przedsiębiorstwa, które posiadają status małego podatnika. Na podatek kwartalny wolno przejść jedynie raz w roku, okres upływa 20 lupodatek (czytaj też podatek od sprzedaży samochodu)ięc jeżeli interesuje nas kwartalne płacenie podatku, pamiętajmy o nieprzekroczeniu tego terminu. Trymestralne rozliczanie podatku powoduje, że zaliczki wpłacamy kwartalnie, to znaczy cztery razy w roku (jak rozliczać podatek dochodowy kwartalnie)

.

urlop macierzyński

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo jednostek myli urlop macierzyński z zasiłkiem macierzyńskim, jednak między tymi terminami istnieją duże różnice. Urlop macierzyński przypada tylko osobom, które są zatrudnione na umowę o pracę, z kolei zasiłek macierzyński przypada wszystkim, którzy posiadają ubezpieczenie chorobowe. Wysokość zasiłku macierzyńskiego jest oceniana na bazie miesięcznego wynagrodzenia. Z zasiłku macierzyńskiego zdołają skorzystać też ojcowie, pod warunkiem, iż nie korzysta z niego mama dziecka .