Ważkie wiadomości powiązane z pracą – dotacje dla firm, podatek kwartalny i urlop macierzyński

Coraz więcej osób myśli dzisiaj o założeniu własnej firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa może być niezmiernie korzystne oraz opłacalne, jednak nim zaczniemy zyskiwać jakieś profity, wcześniej sami musimy zainwestować. I tu rodzi się istotny kłopot – skąd wziąć pieniądze na założenie i prowadzenie przedsiębiorstwa. Na szczęście nie musimy radzić sobie z tym sami, ponieważ państwo proponuje użyteczną pomoc młodym firmom oraz przedsiębiorcom. Chcąc założyć firmę, zdołamy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm proponowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to wyśmienita szansa dla wielu biznesmenów, jacy pragną wkroczyć na polski (oraz być może w przyszłości też zagraniczny) rynek. Dziś istnieje mnóstwo modeli dotacji, o które zdołamy się starać, wskazane jest poznać się z nimi oraz dowiedzieć się, która z nich będzie dla nas w najwyższym stopniu zyskowna.

mama z dzieckiem

Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
Trymestralne rozliczanie podatku cieszy się aktualnie coraz większym zaciekawieniem . Jednakże podatekpodatek (czytaj też podatek od środków transportowych) dochodowy kwartalnie zdołają rozliczać jedynie niektórzy, zaś konkretniej przedsiębiorstwa, które posiadają status małego podatnika. Na podatek (czytaj też podatek od sprzedaży samochodu) kwartalny wolno przejść jedynie raz w roku, okres upływa 20 lutego, więc jeżeli interesuje nas kwartalne płacenie podatku, pamiętajmy o nieprzekroczeniu tego terminu. Trymestralne rozliczanie podatku powoduje, że zaliczki wpłacamy kwartalnie, to znaczy cztery razy w roku (jak rozliczać podatek dochodowy kwartalnie)

.

urlop macierzyński

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo jednostek myli urlop macierzyński z zasiłkiem macierzyńskim, jednak między tymi terminami istnieją duże różnice. Urlop macierzyński przypada tylko osobom, które są zatrudnione na umowę o pracę, z kolei zasiłek macierzyński przypada wszystkim, którzy posiadają ubezpieczenie chorobowe. Wysokość zasiłku macierzyńskiego jest oceniana na bazie miesięcznego wynagrodzenia. Z zasiłku macierzyńskiego zdołają skorzystać też ojcowie, pod warunkiem, iż nie korzysta z niego mama dziecka .