Jakie są najlepsze miejsca na niewielki urlop podczas zimowych ferii

Szukając inspiracji na wakacyjny wyjazd coraz więcej osób zaczyna się kierować w kierunku egzotycznych miejsc. Będzie to wynikać z kilku rzeczy. Po pierwsze ludzie zaczynają więcej zarabiać, a tym samym mają okazję na pojechanie gdzieś dalej. Oprócz tego oferty turystyczne wielu krajów są w zimie, kiedy w naszym kraju panują po prostu mrozy. A w afrykańskich czy azjatyckich krajach w tym okresie świeci słońce i są wyśmienite warunki do odpoczynku.

Na przykład bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów biur wczasowych zaczęły się cieszyć wakacje Dubaj. Kraj ten do niedawna był znany tylko z wydobycia ropy, lecz w pewnym momencie postanowiono postawić tam na turystykę. I to turystykę przez duże T, dla turystów którzy mają określone wymagania i będą w stanie zapłacić za nie odpowiednio . Łącznie z tym, że w Dubaju wybudowano sztuczne wyspy z ekskluzywną bazą hotelową, i szereg pozostałych atrakcji znanych na całym świecie. Ale Dubaj test również ekskluzywnym światowym centrum handlu, swoje sklepy tam mają wszystkie liczące się marki na świecie.

Dubaj

Źródło: pixabay.com

Na promocyjne wyprzedaże, jakie organizowane są w pierwszych tygodniach roku przybywa do Dubaju ogromna liczba turystów, którzy planują zakupić jakieś atrakcyjne towary w dobrej cenie, a jednocześnie przyjemnie wypocząć na wspaniałych plażach. Tak samo śliczne plaże ma następny kraj chętnie odwiedzany przez turystów to znaczy Tajlandia. Tajlandia proponuje zupełnie inny rodzaj wypoczynku niż Dubaj. Leżąc w innej strefie klimatycznej poszczycić się może przepiękną przyrodą, nie tylko na wybrzeżu, ale także w głębi lądu.

Niewątpliwą atrakcją tego kraju są liczne zabytki, które czasami liczą i parę tysięcy lat. Tajlandia jest również miejscem, jakie odwiedzają spragnieni mocniejszych wrażeń mężczyźni, liczne kluby, dyskoteki i bary zachęcają do całonocnego szaleństwa . Najlepszym okresem na Tajlandia wycieczki jest nasza zima, więc jeżeli ktoś chce złapać trochę opalenizny w grudniu czy styczniu, to może tam spokojnie pojechać. Pośród popularnych miejsc na wyjazdy w czasie zimy można także wymienić inne kraje z Afryki, na przykład Kenię albo RPA.