Czym jest efektywna sprzedaż, co tak naprawdę jest ważne? Czy tylko właściwa premia może zachęcać?

Jak najbardziej korzystnie i najbardziej efektywnie sprzedawać? Czy warto opierać się tylko na poznanych i skutecznych rozwiązaniach? Współczesny menedżer powinien być w stanie spokojnie korzystać z różnorodnych narzędzi typu prowadzenie szkoleń i sesji coachingowych. Musi także odpowiednio prowadzić rozmowy motywacyjne czy korygujące. Umiejętność używania takich mechanizmów na pewno przełoży się na odpowiednie rezultaty w sprzedaży.

zapoznaj się z ofertą

Autor: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Źródło: http://www.flickr.com
W tym jednak temacie pozostaje dużo niedomówień. Gdyż jak zarządzanie sprzedażą to od razu objawia się najistotniejszy aspekt – jak wynagradzać handlowców, czy tylko premiami? W rzeczywistości istnieją 3 grupy motywatorów, dzięki którym możemy bardziej zachęcić sprzedawców do bardziej skutecznej i bardziej efektywnej pracy.

Jeśli znajdujące się tu wiadomości dają Ci do myślenia, to oprócz tego zerknij na informacje (https://www.trias.pl/wiki/art/ciekawe-instalacje-audiowizualne), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link.

Najważniejsze są czynniki oparte na relacjach. Znaczy to, że dla wielu handlowców przynależność do grupy czy na przykład możliwość pracy w zgranym zespole, to niezwykły motywacyjny zastrzyk.

Następną grupą poznanych motywatorów jest status. Kiedy jesteśmy wyróżnieni, wspinamy się na pozycję lidera, to błyskawicznie czujemy się bardziej fajnie, więc także lepiej nam się funkcjonuje w pracy. Ostatnią grupą najlepiej działającej motywacji są osiągnięcia. Oczywiście, mówimy tutaj o osiągnięciach finansowych, ale ważne są też te realizowane w pozostałych obszarach.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/) tego wpisu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twe niepewności.

Jakie są najlepsze sposoby zarządzania sprzedażą? Dowiedz się więcej – więcej informacji o zarządzaniu sprzedażą. Ważne są tu dwa wymiary, których znaczenie jest jak najbardziej akceptowane: wspieram i wymagam. Przez wspieranie można rozumieć pomaganie w zdobywaniu wyników, poznanie technik sprzedaży czy organizacja pracy. Dzięki temu możemy efektywnie planować oraz monitorować własne osiągnięcia.

Szkolenie sprzedażowe

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
To też wpływa na naukę odpowiedzialności za własne działania. Drugim czynnikiem jest wymaganie, czyli monitorowanie zespołu, analizowanie czy wykonywane są określone zadania. Istotna przy tym jest także dynamika oraz jakość pracy. Najważniejsze jest jednak to, z jaką mamy kontakt kulturą pracy, oraz jak prezentuje się specyfika sprzedaży. Powinniśmy więc trzymać się najbardziej sprawdzonych praktyk mając jednakże na uwadze, że każde miejsce odznacza się pewną specyfiką. Musimy ją zawsze uwzględniać przy wszelkich sprzedażowych działaniach. To pewność, że wszystkie nasze decyzje będą bardziej korzystne i bardziej dopracowane.