Kiedy dobrze jest zwrócić się po poradę do księgowej pracującej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają porzekadło, iż nieznajomość prawa szkodzi. Wiele osób z pewnością przekonało się, iż jest ono prawdziwe, ale są takie sytuacje w życiu, szczególnie takie jak zdobycie pierwszej pracy, wypłata honorarium albo urlop wychowawczy lub ”tacierzyński”, jakie szczególnie dobrze jest obgadać z kimś z większą wiedzą z tych dziedzin, by nie być oszukanym lub by domagać się swoich praw z absolutną świadomością tego, co się nam należy.

W pierwszej kolejności rada księgowej może przydać się gdy przed nami stoi wyzwanie, jakim jest własna działalność gospodarcza – zobaczysz tutaj. Oczywiście internet pełna jest informacji poradnikowych, nowinek i plotek dotyczących zakładania i prowadzenia

dokumentacja firmy

Autor: Flazingo Photos
Źródło: http://www.flickr.com

działalności (szczególnie, kiedy założyć firmę można internetowo). Jednak na osoby, jakie wykonały wszystkie formalności i zaczęły pracę na własny rachunek, czeka sporo nowych sytuacji, w których trzeba umieć się odnaleźć. Istotne jest też to, by nie tracić głowy kiedy coś dzieje się nie tak jak zakładaliśmy.

Jeżeli działalność gospodarcza zakładana jest przez kobietę, warto poznać szczegóły takich zagadnień jak przysługujący urlop (zobacz urlop okolicznościowy – kiedy przepada) wychowawczy sprzedaj albo zawieszenie działalności na czas zwolnienia od lekarza. Jeśli jesteśmy młodym biznesmenem i chcielibyśmy zatrudniać pracowników, zastanówmy się, jak ma odbywać się proces rekrutacji i selekcji oraz poprośmy biuro rachunkowe o sporządzenie lub wskazanie bazy wzorów takich pism jak umowa o dzieło, umowa o pracę, wypowiedzenie umowy o pracę czy innych przydatnych druków. Kiedy będziemy mieć pracowników czy zawierać umowy z partnerami biznesowymi, będziemy wyglądać profesjonalnie gdy przedstawimy profesjonalnie opracowane dokumenty, nawet jeśli byłoby to wypowiedzenie umowy o pracę – ta strona.zerknij tutaj rolety stare babice rolety stare babiceJeśli chodzi o nałożone podatki czy ZUS-y – tu także pomoc księgowej z biura może być niezbędna.

To pewne, że zawsze lepiej wcześniej zapłacić za poradę księgowego lub doradcy podatkowego, niż słono płacić za błędy poczynione przez nieuwagę czy przez niedokładną wiedzę. Szczególnie, kiedy raczkujemy na rynku pracy, szukamy stałego zatrudnienia lub nie całkiem mamy rozeznanie w zagadnieniach z zakresu prawa pracy itp.